Льотчик із Черкащини загинув у повітряному бою під Житомиром

Євген Лисенко загинув у повітряному бою під Житомиром. Він керував винищувачем МіГ-29 і в протистоянні з двома російськими літаками устиг збити один з них, але загинув від ворожих систем ППО, розповідає “Прочерк“.

За місяць до військового вторгнення, Євгена призначили командиром.

«У свої 28 років Женя вже був льотчиком-інструктором. Йому зовсім мало лишалось польотів до присвоєння кваліфікації льотчика 1-го класу, – згадує свого друга військовий побратим і однокурсник Олексій. – Там був непростий бій і він летів самовіддано.

Майор Євген Лисенко був командиром Севастопольської бригади тактичної авіації ім. Покришкіна. Це одна з двох бригад, що відмовилися переходити на сторону Росії ще в 2014 році, і перебазувалася на Миколаївщину, а згодом на територію Західної України.

Євген родом із села Ротмистрівка Смілянського району Черкаської області. Закінчив Суворовське військове училище, Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та одразу потрапив на службу в ЗСУ.

«У 12 років вирішив, що буде військовим. А з першого курсу училища визначився, що льотчиком. І від мрії своєї не відступив, – розповідає мама загиблого Світлана Лисенко. – Казала йому: давай ще подамо кудись документи, раптом не пройдеш. А він: нікуди більше. Як не пройду – наступного року знову вступатиму на льотчика».

У Євгена залишилася дружина Катерина та двоє маленьких дітей –  Єлизавета і Єгор.

«Потрібно захистити тих дітей, які вже стали сиротами!» – останні слова, які Женя сказав матері.

Поховали Героя 12 березня у рідному селі Ротмистрівка.

14 Березня, 2022 в 18:59 / Переглядів: 188

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про