На Черкащині лісівники вирощують кабанів та оленів

На Черкащині лісівники вирощують кабанів та оленів (ФОТО, ВІДЕО)

Диких кабанів та оленів вирощують у Пехівському лісництві на Звенигородщині. Роблять це, аби поповнити ліси дикими тваринами. 

Про це розповів директор Звенигородського держлісгоспу Іван Бас, інформує “Суспільне: Черкаси“. 

На території площею 25 гектарів доглядають за пів сотнею тварин. Для них облаштували два вольєри. Серед “підопічних” лісівників – як дорослі кабани, так і двотижневі. Свій “побут” вони ведуть самостійно.  За словами мисливствознавця Олександра Шевченка, раціон для тварин працівники лісгоспу розробляють самостійно. Зерно та сіно заготовляють влітку – теж власноруч.

“У нас є своя плантація, де ми заготовляємо сіно. Самі все гребемо, викошуємо, тюкуємо. За рік заготовляємо близько 60 тонн зерна: кукурудзу, ячмінь, пшеницю. А ще закупили йодовану сіль – близько 150 кілограмів солі”, – розповів Єгер.

Тварин у “дику” природу випускають через рік, коли вони досягають необхідного розміру. Аби вони швидше адаптувалися до нової місцевості та не загинули від браку їжі, лісівники встановили чотири годівниці. До них навідуються щодня, аби перевірити, чи достатньо корму.  Із годівниць харчуються переважно олені. Близько до людей вони не підходять, бо дуже полохливі, пояснив єгер.

Директор звенигородського держлісгоспу Іван Бас розповів: цьогоріч з вольєрів у ліс випустили 23 кабанів, інші ж тварини поки під наглядом. Однак цього, за його словами, замало, аби поповнити фауну черкаських лісів, тому пропонує до такої справи долучитися й іншим мисливським господарствам.

5 Лютого, 2022 в 22:23 / Переглядів: 58

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про