В обласній лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

Уперше у Черкаській обласній лікарні провели забір органів для трансплантації. Процедура тривала 12 годин. Донором органів став 39-річний черкащанин. У чоловіка констатували смерть мозку внаслідок геморагічного інсульту. Згоду на операцію дали рідні померлого.

В одній операційній працювало одразу три бригади медиків: команда Черкаської обласної лікарні на чолі з Віталієм Шилом, онкодиспансеру – з Романом Морару-Бурлеску та представники столичної клініки.

«До проведення експлантації органів залучена команда професіоналів із кількох закладів. Вилучення відбувалося на базі Черкаської обласної лікарні. У донора взяли печінку та дві нирки. Рецепієнтами стали пацієнти обласної лікарні та онкодиспансеру. Їм пересадили нирки вже на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру. Печінку ж трансплантували у столиці», – говорить директор КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» Віталій Шило.

Нині стан усіх трьох пацієнтів стабільний. Прогнози лікарів стримано оптимістичні.

Для Черкаської обласної лікарні така операція з забору органів стала дебютною. У подальшому, у перспективі, заклад може стати опорним центром для забору органів та трансплантації на Черкащині. Нині установа облаштовує для цього все необхідне. 

За інформацією пресслужби Черкаської обласної лікарні

19 Грудня, 2021 в 10:05 / Переглядів: 297

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про