На Черкащині зникає село: там живе один «директор»

У Золотоніському районі на хуторі Козорізи живе лише одна людина – Лідія Козоріз. Їй 84 роки. Вона називає себе «директором хутора». Про це розповідає Malva TV

Лідія Іванівна Козоріз — єдина мешканка колись людного й небідного хутора Козорізи́. Мешкає в хаті з просторою світлицею, котра вся прикрашена рушниками та вишивкою, має електропостачання, але без газу. Обігріває хату дровами.

Назва села походить від заняття першопоселенців хутора, які розводили кіз на м’ясо. Поступово такий рід занять дав прізвисько «козорізи», з часом воно перейшло у прізвище, а від нього й на селище.

Жінка розповідає, інколи фермери приходять питають дозволу на обробку полів, а інші і не зайдуть навіть, не попередять: позабризгають так, що і дихати нічим у дворі. Жартома жінка себе називає «директором хутора», тому що доводиться проганяти недобросовісних фермерів, які заважають жити: то дорогу розорали, то хімікатами розбризкують.

Станом на початок листопада 2021 року в Україні існує 542 «мертві» села, де офіційно немає жодного зареєстрованого жителя. Черкащина займає 7 місце в Україні по кількості таких сіл. Загалом в області 22 населених пункти, де 0 мешканців. Найбільше у Звенигородському районі.

15 Грудня, 2021 в 11:46 / Переглядів: 167

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про