Золотоніські поліцейські усю ніч шукали 11-річного школяра. А він боявся йти додому, щоб не били

10 грудня, близько третьої години ночі, до Золотоніського районного відділу поліції надійшло повідомлення про зникнення 11-річного мешканця Золотоноші. Напередодні, о 8 годині ранку, хлопчик пішов до школи і додому після занять не повернувся. За вказівкою начальника райвідділу поліції Олександра Охріменка на пошуки школяра був піднятий майже весь особовий склад. Пише сайт zoloto.city.

− Ми побували у сім’ї хлопчика, поспілкувалися з його матір’ю, − переповів нам хронологію подій тієї неспокійної ночі головний полісмен району. – Вона живе із співмешканцем, зловживають спиртними напоями. У сім’ї виховуються ще двоє молодших дітей 8 і 10 років. Їхній біологічний батько працює у Польщі.

 За словами Олександра Васильовича, підлеглі встановили коло ровесників, з якими спілкувався Олексій. Паралельно відпрацьовували версію, з ким міг бути знайомий учень за межами навчального закладу. Знайшли контакти класного керівника та однокласників учня. Саме один з них і повідомив, що розшукуваний після уроків гуляв у парку з товаришем.

− На жаль, для батьків є нормою, що дитина повертається зі школи о 18 чи 19 годині, тоді як уроки закінчуються о 14.10, − констатує Охріменко. – Один з друзів розповів, що о 18.25 до Олексія зателефонував співмешканець матері та, довідавшись, що у його телефоні тріснуло скло, пригрозив: «Ну ти своє отримаєш!» Олексій, як сказав товариш, боявся йти додому, бо його там битимуть, як це вже було не раз.

Слідчі дізналися, хто з дітей востаннє бачив зниклого. Вони поїхали за адресою Олексійового приятеля і там знайшли 11-річного розшукуваного. Хлопчина спокійно спочивав у чужій родині, яка дала йому прихисток на цю ніч. Дорослі вирішили на свій розсуд: не сповіщати ні батькам, ні поліцейським про тимчасового постояльця.

Слідчі райвідділу склали два протоколи відносно батьків Олексія. Один − за статтею 184 КУпАП – неналежне виконання батьківських обов’язків (передбачає, що ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання і виховання малолітніх та неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від 850 – 1700 грн).

Інший − за статтею 173 – насильство в сім’ї (вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення. Вона передбачає накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.

13 Грудня, 2021 в 11:40 / Переглядів: 36

Теми: Кримінал,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про