На Черкащині виявили 16 скажених лисиць

Черкащина відноситься до неблагополучних областей щодо сказу. Так, за 6 місяців 2021 року, за даними регіональної лабораторії ветеринарної медицини, на 9-ти адміністративних територіях області зареєстровано 13 випадків сказу серед тварин: коти -5, собаки -8. Позитивний результат на сказ отримано також від 16 лисиць, які були відстріляні при проведенні моніторингового нагляду за сказом. Пише сайт Сміла.UA.

Основними джерелами збудника сказу у дикій природі залишаються лисиці. Серед тварин, наближених до людини джерелами є собаки і коти. Рідше сільськогосподарські тварини, гризуни.

Після укусу твариною рану слід негайно промити водою з милом, щоб змити слину і якомога раніше звернутись до лікаря в травмпункт міської лікарні. Якщо потерпілому призначено щеплення проти сказу, потрібно дотримуватись режиму, встановленого лікарем. Не можна переривати курс щеплень, пропускати їх. Рекомендується не перевтомлюватися, уникати переохолодження та перегрівання організму.

Ні в якому разі не потрібно вбивати тварин, що нанесли укуси. Їх потрібно негайно прив‘язати і установити нагляд за ними протягом 10 днів. Якщо собаку чи кота вбивають, або десь відвозять тоді потерпілий приймає повний курс щеплень.

21 Липня, 2021 в 12:59 / Переглядів: 477

Теми: Суспільство,Черкащина

11
Залиште коментар

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
WemaethewNeurontinesausarkAtrorceLasix Recent comment authors
  Підписатися  
newest oldest most voted
Повідомте про
nicenvelp
Читач
nicenvelp
irrilky
Читач
irrilky
Grecilt
Читач
Grecilt
pagprolla
Читач
pagprolla
Propecia
Читач
Propecia

cialis laboratoire

Nelrynemy
Читач
Nelrynemy
Lasix
Читач
Lasix

Compro Viagra Poco Prezzo Mexico

Atrorce
Читач
Atrorce
sausark
Читач
sausark
Neurontine
Читач
Neurontine

Sildenafil 100mg India

Wemaethew
Читач
Wemaethew