75% виїздів спеціалістів соцслужб – це виїзди на домашнє насильство
Насильство над матір’ю у присутності дітей, насилля над дітьми, спроби суїциду дітей після сварок з батьками, насильство дітей над батьками – далеко не повний перелік проблем, з якими щодня мають справу спеціалісти Черкаського міського центру соціальних служб (ЧМЦСЦ).

Двічі на місяць вони в складі мобільної бригади здійснюють виїзди до сімей, що стоять на обліку в центрі, аби допомогти їм справитися зі складними життєвими обставинами. І 75% таких виїздів, на жаль, стосуються проблем домашнього насильства, повідомляє Департамент соціальної політики ЧМР.
«Інформацію про сім’ї, що страждають від домашнього насильства, ми здебільшого отримуємо від поліції та служби у справах дітей. Вони першими приїжджають на виклики, або іншим чином виявляють проблему. Далі такі сім’ї «передають» нам. Якщо родина або хтось із її членів погоджується співпрацювати з центром, ми укладаємо договір соціального супроводу або інші договори про співпрацю. З того моменту сім’я під нашим постійним супроводом. Щотижня ми або відвідуємо її, або запрошуємо до центру, або телефонуємо, щоб дізнатися, як справи. Зараз таких сімей, які опинилися у важких життєвих обставинах, на обліку в центрі 81», – розповідає провідний фахівець по соціальній роботі ЧМЦСЦ Андрій Миколенко.

Сьогодні мобільна бригада центру відвідала 29-річну Марту. Жінка тривалий час потерпала від жорстокого поводження чоловіка, що мав проблеми зі зловживанням наркотиків. Нині вона за підтримки психолога та спеціалістів центру соціальних служб намагається в правовому полі врегулювати умови контакту батька з дворічним сином, влаштувати дитину в садочок і влаштуватися на роботу.
35-річна Анастасія – мама трьох дітей. З коловороту домашнього насильства вона намагалася вирватися протягом майже двох років. З грудня минулого року жінка активно співпрацює з центром соціальних служб, регулярно відвідує психолога. Каже, що саме це допомогло їй набратися сил і рішучості вирвати себе і дітей у чоловіка, який чинив над нею фізичне насильство, звернутися за допомогою до поліції та суду, а також обмежити небезпечний контакт дитини з батьком.

Фахівці ЧМЦСЦ наголошують: терпіти домашнє насильство не повинен ніхто. За номером міської «гарячої лінії» з попередження домашнього насильства 330-900 можна не лише повідомити про злочин, а й розраховувати на соціальний супровід спеціалістів центру, консультування, кризове та екстрене втручання, соціальну профілактику та адаптацію.
Залиште коментар