На Черкащині сільську школу ліквідують та виставляють на аукціон, батьки школярів готові перекривати дороги

У Мошнівській ОТГ на Черкащині сільська рада вирішила ліквідувати місцеву школу. Людей таке рішення приголомшило. Бо майже шістдесят учнів будуть змушені навчатися у сусідньому селі, а приміщення їхньої школи чиновники планують здати з аукціону в оренду. Розповідають “Подробиці“.

“Це все дуже сумно ліквідація школи для села, ви самі розумієте, що частіше за все це означає приреченість села на загибель. Школа малокомплектна і діти тут навчаються лише до 9 класу. Десятий і одинадцятий закінчують у сусідніх Шелепухах. Після ліквідації школи всіх дітей керівництво ОТГ планує перевести туди ж. Батьки учнів обурені, адже відстань хай і невелика – три кілометри, та ось дістатися в Шелепухи вкрай проблематично.” – провів свій останній урок Юрій Дерев’янко, вчитель історії Софіївської загальноосвітньої школи.

Наталя Крайня, бабуся учня Софіївської загальноосвітньої школи говорить: “54 дітей наших треба доправити до школи, дві ходки. У автобус сідає 28 чоловік, плюс садік, а садік з 9 годин, аж у 9 заберуть у селі, а батькам на роботу на 7, на 8. Як доправлять дітей?”

У Мошнівській сільській раді пояснюють: ідуть на цей крок через безвихідь. Від ліквідації школи місцевий бюджет отримає майже два мільйони гривень, які обіцяють спрямувати винятково на освіту.

“Дві школи, якщо вони залишаться не матимуть перспектив, тому, що будуть малозаповнювана одна і друга. І всі будуть не отримувати належну субвенцію з держави.” – каже Богдан Шкарбута, голова Мошнівської ОТГ.

Усіх педагогів із Софіївської школи голова обіцяє працевлаштувати в інших навчальних закладах. В обласному управлінні це питання вже тримають на особливому контролі. Окрім того, область планує перевірити ще й законність ухваленого ОТГ рішення, та умови навчання софіївських дітей у інших закладах.

Валерій Данилевський, начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА: “Ось на ці три речі ми намагаємось впливати. Утримувати школу в тому статусі, чи в іншому – це вже питання місцевих громад. Сьогодні громади несуть повну матеріальну відповідальність за утримання навчальних закладів і сьогодні ці люди починають рахувати гроші.”

І рахують так, що цього року на Черкащині під оптимізацію ОТГ відправляють майже сотню сільських шкіл. Свою ж жителі Софіївки відстоюватимуть до кінця. На знак протесту готові навіть перекрити дорогу.

8 Червня, 2021 в 21:53 / Переглядів: 263

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про