На Черкащині лікарі почали приймати перших пацієнтів із укусами кліщів

На Черкащині лікарі почали приймати перших пацієнтів із укусами кліщів. Тварини активізувалися із середини травня, розповіла екологиня Альона Голубєва, пише Суспільне.

20359470993b4225

Екологиня зауважила, що не всі кліщі небезпечні, однак багато із цих тварин – переносники захворювань до людей та тварин.

Черкащанка Анжеліка Сіренко розповіла, що кліщ, який “присмоктався” до її ноги, “знайшовся” на прогулянці в парку:

“Я побачила чорну цятку й подумала, що це застиглий шматочок крові. А потім розгледіла, що там є лапки. Ми часто буваємо на природі, і я постійно у відкритому одязі, але це вперше таке”.

3647b27b295eb446

Позбутися кліща дівчина вирішила самостійно.

“Ми буквально відразу ж вийняли його, спеціальною шкрібочкою. У мене був тільки стрес, тому що я переживала, що це може якось зашкодити. Це мов лотерея, чи підхопиш якусь хворобу чи ні”.

Але згодом черкащанка таки відвідала лікаря, той призначив аналізи.

“Ми звернулися до лікаря, адже в мене з’явився слід, ніби від укусу комара маленький”, – розповіла Анжеліка.

Оксана Добровольська зі своєю 9-річною донькою до Черкас приїхала з Кіровоградщини. Про нашестя кліщів, говорить, вже чула, тож гуляють лише в закритому одязі:

“Це дуже серйозно, тим паче їх не помітно одразу. Доросла людина, то ще може помітити, а дитина не завжди замітить”.

Кліщі живуть в густій траві, кущах та на деревах, розповіла екологиня Альона Голубєва. Раніше ці тварини доповзали не вище, ніж півтора метри по стовбуру, а зараз не бояться підніматися й далі:

“Нині немає чіткої межі, на різних висотах можуть бути. Тому що впливає все-таки антропогенний чинник і вони вже пристосувалися як і представники фауни – птахи – і вже не так бояться людей”.

Через спекотну погоду протягом останніх років, цих тварин стає більше, зауважила екологиня. Інфікованих кліщів (енцефалітних або іксодових) виявлять в усіх районах області:

“Тому потрібно дотримуватися правил особистої гігієни. Триматися центру доріжки, не залазити в хащі-кущі. Одягати світлий одяг”.

А якщо і це не допомогло вам вберегтися від кровопивць, то відразу зверніться до медиків, зауважила сімейна лікарка Людмила Рум’янцева.

1bf7df94a681a056

“Укус кліща людина може відразу й не помітити, тому що при укусі кліща виділяється спеціальна речовина, що знеболює. Тому ми його не помічаємо. Але якщо кліщ укусив, то на місці укусу ми фіксуємо почервоніння та припухлість, згодом можуть з’явитися сиптоми : головний біль, головокружіння, ломота”.

Самостійно видаляти кліщів із тіла також не варто:

“Під час витягування кліща може залишитися його головка у шкірі. Люди при цьому втирають його, розчухують. І якщо кліщ інфікований, то це призведе до зараження людини. Вони можуть бути переносниками різних хвороб: таких як іксодовий бореліоз, або хвороба Лайма. Вірусний енцефаліт або мараксельська гарячка”,– зауважила лікарка.

Щоб безпечно гуляти парками та скверами, їхню територію обробляють спеціальними хімічними речовинами – інсектицидами. Наприклад, торік обприскували рослини у парку “Сосновий Бір”. Цьогоріч обробки ще не було через дощову погоду, повідомив начальник управління екології Черкаської міськради Володимир Гусаченко.

“Потрібно, щоб хоча б два-три дні не було дощу. Щоб не були мокрими зелені насадження. Щоб інсектицид не змився одразу, а щоб воно мало ефект. Чекаємо, цей тиждень, може наступний, усе залежить від прогнозу погоди”.

b91cdeb986800f60

За словами Володимир Гусаченка, планують обробляти “Сосновий Бір”, парк “Перемоги”, сквер “Надія”, парк “Богдана Хмельницького”, лісопаркові квартали № 23, 24, та місця відпочинку.

19 Травня, 2021 в 14:40 / Переглядів: 255

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про