Навесні в Умані з’явиться 10 інформаційних стендів про найважливіші культурно-історичні пам’ятки

Команда проекту ReHERIT разом з ГО «Агенти змін» розробили для Умані навігацію культурною спадщиною міста для туристів і містян. 3 лютого відбулася онлайн презентація 10 перших інформаційних стендів які невдовзі з’являться в Умані. Фахівці ГО «Агенти змін» та команда проєкту «ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину», разом з відділами культури та туризму Уманської міської ради, презентували візуальну і змістову частину ознакування культурно-історичної спадщини в Умані. Розповідає сайт umannews.city.

Під час презентації було представлено 10 інформаційних пілонів, які будуть розташовані поряд з такими місцями і об’єктами культурної спадщини міста:

Торгові ряди (вул. Небесної сотні, 47)
Костел (вул. А. Кизила, 2)
Василіянський монастир (вул. Небесної сотні, 31)
Кінотеатр ім. Черняховського (вул. Незалежності, 6)
Жіноча гімназія (вул. А. Кизила, 5)
Чоловіча гімназія (вул. Незалежності, 21)
Готель «Новоєвропейський» (вул. Незалежності,1/2)
Будинок Надії Суровцової (вул. Воїнів-інтернаціоналістів, 8а)
Єврейський квартал (вул. Шмідта, Спінози)
Уманське гетто (вул. Східна, Некрасова, Шолом-Алейхема).

Як пояснила Людмила Гекалюк, очільниця відділу туризму, спочатку роботи по ознакуванню фахівці уважно обрали обєкти, описали кожен з них, попрацювали над візуальними матеріалами та дизайном.

Туристичне ознакування має бути зручним, зрозумілим і цікавим. В першу чергу, воно потрібне, щоб промаркувати об’єкти культурної спадщини, зробити їх видимими та привернути до них увагу як містян, так і туристів.

Перший воркшоп по ознакуванню в Умані відбувся 29-30 вересня. При підготовці були використані результати наукових історичних розвідок проекту ReHERIT , матеріали уманських істориків і краєзнавців, дослідників Східної Європи та єврейської історії, багато унікальної інформації взяли з книг Владислава Давидюка. Візуальний матеріал було надано Уманським краєзнавчим музеєм, а текстовий матеріал підготувала історикиня Тетяна Портнова.

Основними кольорами ознакувань у попередньому напрацюванні стали: зелений та сіро-коричневий. За словами дизайнера, такі кольори не виділятимуться з загального простору та через зелений колір зможуть привернути увагу людей на ознакування.

Остаточний варіант ознакування було презентовано 3 лютого. Це буде вертикальний пілон висотою 1м.90 см. з текстом, розташованим на зручній висоті для читання, виготовлений з антивандальними елементами, на якому вся інформація про об’єкт написана чотирма мовами: українською, англійською, польською та івритом. На кожному пілоні буде QR-код з посиланням на аудіогід, мапа туристичного маршруту з місцями ознакування.

9 Лютого, 2021 в 21:58 / Переглядів: 185

Теми: Політика,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про