У Черкаському центрі крові з’явиться нова корисна процедура

У Черкаському центрі крові планують запустити процедуру для покращення загального стану організму — плазмаферез. Про це у студії «ВиЧЕрпно» розповів директор Черкаського обласного центру служби крові «Черкаси-Плазма» Ярослав Березань.

Плазмаферез – це сучасний метод швидкого та ефективного очищення крові від токсинів (як екзогенних — тих, що надійшли із зовні, так і ендогенних — тих, які утворились у самому організмі внаслідок порушення обміну речовин), який застосовується при лікуванні хвороб різних органів та систем.

«Процедура плазмаферезу, насамперед для людей, плазму яких із певних причин використовувати не можна, тому її будуть утилізувати. До такого новаторства персонал вже підготовлений, тому, як тільки ми отримаємо всі необхідні дозволи, запустимо таку процедуру для черкащан», — розповів Ярослав Березань.

Директор Черкаського обласного центру крові додає, що така процедура буде платною через те, що плазма йтиме тільки на утилізацію.

«Наприклад, якщо у людини є якась хронічна інфекція, для неї вона безпечна, але така плазма може спричинити певні ускладнення тій людині, якій її переллють», — пояснює Березань.

За словами Ярослава Березаня, протипоказаннями до донорства є хронічні захворювання, інфекції, різні хірургічні втручання, онкозахворювання, вага тіла до 50 кг та ін.

30 Січня, 2021 в 23:30 / Переглядів: 157

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про