У Золотоноші на Черкащині готують обіди для для тих, хто потрапив у складні життєві обставини

У Золотоніському центрі надання соцдопомоги готують обіди для пенсіонерів та людей з інвалідністю. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення денного перебування установи Олена Омельчик.

Їжу готують щодня, окрім вихідних. Для тих, хто не в змозі дістатись до центру самотужки, обід привозять додому. Започаткували таку акцію у листопаді торік.

Працівниці Золотоніського соццентру від ранку пораються на кухні. Щодня – різні страви. За словами соцпрацівниці Валентини Будюк, меню розробили за рекомендаціями медсестри: “Пиріжки печемо, вінегрет, тефтелі, котлети, рибу – у нас різноманітне меню. Стараємося готувати, як удома, щоб були вони задоволені”.

За словами соцпрацівниці Антоніни Войденко, розвозять їжу в одноразовому посуді: “Пакуємо по п’ять вареників і по два шматочки хліба. І загортаємо в кульочок, щоб усе було стерильно”

Серед тих, хто щодня очікує на обіди – 73-річна Надія Кобзаренко. Жінка погано пересувається, тому готувати самотужки не може: “Привозять варенички, рагу, котлети, м’ясне. Гукають: чи ви живі, здорові там? Кажу: спасибі, що хвилюєтеся, жива”.

Їжу привозять і 92-річній Галині Батир. Для неї це – чи не єдина пожива за день: “То котлети привезуть, то м’ясця, два кусочки хліба. Ну, я не наїдаюся. Немає в мене вже здоров’я готувати: що принесуть, те й поїм. А ввечері – чай”.

Ті, хто можуть пересуватися, по їжу приходять до соццентру: “Ми розвозимо їжу для тих людей, які себе погано почувають. Це люди пенсійного віку і люди з інвалідністю. Їм важко пересуватися. Тим більше, зараз зима і погодні умови часто не дають дійти до нас”, – розповіла Олена Омельчик.

Послугу приготування й розвезення обідів фінансують із міського бюджету. За словами завідувачки, цьогоріч на це спрямували 240 тисяч гривень.

27 Січня, 2021 в 17:21 / Переглядів: 363

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про