Три медзаклади Черкас отримали дозвіл здійснювати трансплантацію

Черкаський онкологічний диспансер, кардіологічний центр та обласна лікарня вже внесені до переліку лікувальних закладів, які можуть здійснювати трансплантацію. Усі три заклади мають заключити договір про співпрацю із Третьою міською лікарнею, яка готова постачати донорські органи.

Про це повідомила заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

Фото: Лариса Кошова

Так, під час спільної наради керівництва було обговорено умови співпраці між закладами охорони здоров’я в напрямку розвитку посмертної трансплантації на Черкащині.

Кожна із вказаних медичних установ має двох трансплант-координаторів. Вони забезпечуватимуть зв’язок між усіма учасниками процесу трансплантації. Перевірятимуть і отримуватимуть згоди на донорство та комунікуватимуть між донорами чи їхніми родинами й реципієнтами.

Лікарні матимуть своїх трансплантологів, які вже наявні чи проходять відповідне навчання. До червня мають отримати сертифікати лікарі-трансплантологи Черкаської обласної лікарні та Черкаського обласного кардіологічного центру. Крім цього, лаборанти усіх чотирьох лікарень, які мають здійснювати необхідні дослідження, найближчим часом також будуть направлені на проходження відповідних курсів.

Закупівля необхідних досліджень в обласному онкодиспансері та приватних лабораторіях, налаштування процесу транспортування донорських органів, алгоритму роботи з органним забором та проведення Cross-match тестів, а також супроводження пацієнта після трансплантації.

Зокрема, розглядається можливість транспортування потенційного трупного донора серця безпосередньо до кардіологічного центру, де й здійснюватиметься вилучення органу та його трансплантація. Оскільки для пересадки серця надважливий саме час, за який ці всі процеси буде здійснено.

Окрім цього, вже за тиждень мають обговорити результати напрацювання та наступні кроки разом із керівництвом медичних закладів та іншими фахівцями.

23 Січня, 2021 в 20:41 / Переглядів: 324

Теми: Політика,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про