На Черкащині посеред навчального року закривають школу

На Черкащині посеред навчального року закривають школу

Суспільне: Черкаси

Школу в селі Тарасівка Звенигородського району із 1-го січня закриють. Про це повідомила директорка установи Тетяна Коміренко.

Згідно із рішенням депутатів громади із нового року замість школи діятиме філія опорного освітнього закладу: учителів скоротять, залишать лише початкові класи.

Із 1-го січня школу чекають не канікули, а закриття, розповів учитель Микола Скрипник:

“Обставини такі склалися, що школа, чи закривається чи ліквідовується. А хотілося б хоча б допрацювати цей навчальний рік. Бо посеред навчального року десь шукати нову роботу… Немає перспективи”.

На Черкащині посеред навчального року закривають школу

Суспільне: Черкаси

Про ситуацію, що склалася в освітньому закладі знають і учні. Їхні думки із цього приводу розділилися. Семикласниця Анастасія Бохальська не проти відвідувати освітній заклад у сусідньому Шевченковому, якщо їхня школа не працюватиме:

“Трішки страшно. Новий клас, нові люди, нова школа”.

А от семикласниця Яна Скрипник не хоче, щоб рідну школу ліквідовували:

“Тут вчителі добрі, тут є друзі, а там немає багато таких. Тільки в лагері були і то забулася. Тут мені більше подобається”.

Учителька української мови Людмила Пономаренко – одна із тих, хто потрапляє під скорочення. До цієї школи їздила зі Звенигородки.

“Дуже прикро, я оці останні дні спати не могла, прям ходила сама не своя. Дуже буду шкодувати якщо мене звільнять, і за цим колективом, і за дітьми, і батьки хороші”.

За словами члена батьківського комітету Миколи Гичака, жителі Тарасівки не хочуть, щоб їхніх дітей переводили в іншу школу.

“Батьки своїми підписами засвідчили, що вони не будуть віддавати дітей для підвозу в іншу школу”.

На Черкащині посеред навчального року закривають школу

Суспільне: Черкаси

У Тарасівській школі школі навчається 30 дітей, – зауважила виконувачка обов’язків директора Тетяна Коміренко. Із 1 січня заклад ліквідують, половину працівників, а це 12 осіб – скоротять. Залишать лише початкові класи. Інших учнів возитимуть автобусом у сусіднє село. Це сталося через борг, який нарахували за попереднього керівника школи.

“Штраф становить 112 тисяч грвень. І був накладений за неправильне оформлення на роботу кухаря. Донині цей штраф не виплачений, і оскільки у нас відбулося об’єднання громад, то теперішня громада не може нас прийняти, тому що не виплачений штраф”.

На сесії громади 24 грудня 2020 ухвалили рішення про створення філії опорного навчального закладу. Вона діятиме на базі колишньої школи, повідомив голова Шевченківської ОТГ Сергій Смалько. Через це доведеться скоротити вчителів пенсійного віку та немісцевих.

“Якщо майно під арештом, то прийняти таку школу ОТГ не може. Ми його приймемо, але не переєструвати, не внести зміни до реєстру у зв’язку із арештом, ми не маємо права. Школа не нашої ОТГ, школа райради,”– повідомив Сергій Смалько.

Цей заклад перебував на балансі відділу освіти Звенигородської райради. Виконувачка обов’язків керівника відділу Оксана Носулич ситуацію коментує так:

“Зараз відбувається процес децентралізації, централізована бухгалтерія відділу освіти ліквідується. І тому немає можливості нараховувати зарплати і обслуговувати Тарасівську школу. Ми звернулися з листом уже до нового голови райради, щоб це питання було вирішене”.

За словами голови Звенигородської райради, питання погашення боргу – це нереальне питання.

“У нас немає нині можливості гасити цей штраф, знімати арешт, і так далі, із юридичної особи. А з майном, будь ласка”.

Депутати райради ухвалили рішення, що об’єднана територіальна громада отримує майно школи на баланс і забезпечує навчальний процес.

31 Грудня, 2020 в 15:54 / Переглядів: 551

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про