«Укрзалізниця» пояснила причину відміни дизеля «Черкаси—Сміла»

У відповідь на інформаційний запит журналістів Суспільного щодо курсування приміських поїздів до станції “Білозір’я” “Укрзалізниця” відповіла, що вони вимушені скорочувати кількість приміських поїздів через обмежені технічні можливості та дефіцит рухомого складу.

“Через станцію Білозір’я щоденно курсує 12 приміських поїздів. Ними можна дістатися до станцій Черкаси, ім. Тараса Шевченка, Гребінка, Драбове-Барятинське, Умань, Христинівка. Як правило, поїзди курсують вранці і ввечері у пікові періоди, щоб перевозити пасажирів до та з місць роботи і проживання.

Варто зазначити, що «Укрзалізниця» вимушена скорочувати кількість приміських поїздів через обмежені технічні можливості та дефіцит рухомого складу, які виникли внаслідок невиконання положень Закону України «Про залізничний транспорт України». Законом передбачено придбання рухомого складу для забезпечень пасажирських перевезень за кошти державного бюджету та за рахунок місцевих бюджетів. За час незалежності України ці норми закону не виконувалися жодного разу. Також вкрай негативно на стан парку приміських поїздів впливає ситуація з недостатнім рівнем компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій. Лише за 10 місяців 2020 року «Укрзалізниця» у Черкаській області надала послуг з перевезення пасажирів пільгових категорій на 5,6 млн грн, а компенсацій отримано 1,8 млн грн або 33 % від необхідного”, – йдеться у відповіді.

Нагадаємо, жителі Степанківської громади просять повернути дизель “Черкаси—Сміла”, який скасували 5 грудня. Отримати коментар стосовно ситуації від Укрзалізниці не вдалося, тож журналісти скерували інформзапит до установи.

14 Грудня, 2020 в 23:47 / Переглядів: 327

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про