Мокрий сніг, дощ та ожеледиця: на Черкащину суне негода

Сибірський антициклон «Хав’єр», який на Черкащині встановив зимовий характер погоди, втрачає свої позиції. До нашого регіону проривається «капосний» циклон, який в останні дні зумовив у Європі цілий комплекс небезпечних явищ: сильний вітер, опади, які місцями переходили у сніг, ожеледні явища. Інтенсивність дощу в деяких районах Італії досягала 100 мм за добу. Для кращої уяви – це 10 відер води на 1 квадратний метр. Бурі, сильні дощі та снігопади переросли в повені. В результаті щонайменше 11 людей загинули. Інформує головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.

Серед найбільш “постраждалих” – Румунія, значну територію засипало шаром снігу, висотою 14 см, а у сербському місті Вршац пориви вітру перевищували 30 м/с. Висотна улоговина, що простягнулася з Британських островів на Італію, підтримує активну циклонічну діяльність.

Вже зараз атмосферний фронт «викрутився» по лінії Луцьк-Вінниця-Одеса, і західні райони Черкащини відмічають ожеледь та погіршення видимості до 1 км.

У найближчі години атмосферний розділ поступово охопить всю Черкащину. Очікується: сніг, мокрий сніг місцями з дощем, налипання мокрого снігу, ожеледь, на дорогах ожеледиця.

Комунальним та дорожнім службам варто бути готовими до прибирання снігу, обробляння доріг та тротуарів протиожеледними сумішами. Учасникам дорожнього руху слід бути уважними та обережними!

Зіткнення середземноморського циклону із виступом сибірського антициклону призведе до збереження такої складної ситуації у найближчі три-чотири доби. Щодо температури повітря, то вона зазнає коливань, але в цілому буде в межах 3º морозу 2º тепла.

10 Грудня, 2020 в 16:05 / Переглядів: 619

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про