«Я ж приречений на війну…»: історія загиблого Героя з Умані надихнула на створення кліпу (відео)

Andrij Kyzylo

Історія Героя України з Умані Андрія Кизила, який загинув у бою за Авдіївку на початку 2017 року, маючи лише 23 роки і семимісячного сина, стала основою потужної пісні «Настав час», що нагадує українцям про війну: 

Я ж приречений на війну, 

Але це не моя провина. 

Я ж воскресну, та не прощу,

Що не я виховую сина…

Троє відомих львівських співаків – В’ячеслав Сінчук, Андрій Капраль (вокальна формація «Піккардійська Терція») і Зіновій Карач (гурт Wszystko) – презентували пісню і відеокліп «Настав час». Уся композиція і знятий на неї кліп – оголений нерв, дуже емоційний.

Як зазначають музиканти, історія Андрія Кизила – це історія лише одного Героя. А їх – тих, хто за останні шість з половиною років під час російсько-української війни віддав за незалежність та цілісність України найдорожче – власне життя, –  13 тисяч. І війна триває…

Вдова Андрія Кизила Оксана Кизило розповідає, що до війни її чоловік мав три найзаповітніші мрії: вивчити англійську мову, служити у спецназі і взяти участь у миротворчій місії за кордоном:

– Тоді, у 2013-му, він говорив: «У нас війни не буде». На жаль, слова Андрія не справдилися – уже незадовго Україну охопила війна… Мій чоловік з великою честю їхав на схід захищати нашу землю. Відстояти Україну стало справою його життя. Зараз мені дуже болить, що українці збайдужіли… Байдужість була і в 2014-му, є вона й у 2020-му. Але щорік, на жаль, все більша і більша. Нові загиблі вже нікого не дивують… У мене росте дитина, яка постійно питає за тата… І я дуже боюся часу, коли син опиниться в суспільстві, яке знівелює і знецінить подвиг його тата. А таких сімей, як наша, по всій країні – тисячі. І всім їм дуже боляче, що так швидко міліє пам’ять народу…

Історія, закладена в основу пісні «Настав час», – це історія не однієї родини, а цілої України. Вона стосується кожного, і треба просто пам’ятати, що байдужість у нашому випадку – найгірша союзниця, причому на всіх фронтах…

Андрія Кизила нагородили званням Героя України – посмертно. Присвоїли його віддразу після прощання з воїном на Майдані Незалежності в Києві.

Зазначимо, Андрій Кизило (2 травня 1993, м. Умань, Черкаська область — 29 січня 2017, м. Авдіївка, Донецька область) служив у 72-й механізованій бригаді. Командиром став в 21-річному віці. А через два роки зайняв посаду заступника командира 1-го механізованого батальйону бригади. Смертельне поранення військовий отримав під час бою з ворожою диверсійно-розвідувальною групою під Авдіївкою.

Джерело: «АрміяINFORM»

20 Листопада, 2020 в 16:56 / Переглядів: 990

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про