Лісівники Черкащини заготовили понад 40 тонн лісового насіння листяних порід

У держлісгоспах Черкащини триває збір лісового насіння листяних порід. Наразі вже заготовлено понад 40 тонн жолудя та горіха чорного – цього майже достатньо для забезпечення власних потреб.

У держлісгоспах зібрано 31,1 т жолудя, з них 23,4 т жолудя дуба звичайного та 7,7 т жолудя дуба північного. Також заготовлено 9,6 т насіння горіха чорного, який добре зростає в наших кліматичних умовах та має цінну деревину.

«Цьогоріч констатуємо неврожай на жолудь. Несприятливі погодні умови, посуха призвели до того, що велика кількість жолудя обсипалась ще до моменту дозрівання. Тому значно більше часу затрачається для відбору саме якісного, здорового жолудя», – зазначає головний спеціаліст відділу лісового господарства управління Станіслав Левицький.

Збір лісового насіння триває. Частина зібраних жолудів буде висіяна у лісові розсадники. Решта лісового насіння протягом зими зберігатиметься у відповідних умовах – і вже навесні буде висіяна у лісорозсадники та використана при створенні лісових культур.

Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства

18 Листопада, 2020 в 12:10 / Переглядів: 406

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про