Утік в село від пандемії, а помер від бити: подробиці моторошної трагедії на Христинівщині

Чоловіків, які битою забили до смерті 53-річного жителя Христинівщини, посадили до СІЗО без права застави. Трагедія сталася 3 листопада вночі у селі Велика Севастянівка. Батько з сином та їхній товариш побили Олега Свєтлова за нібито неправильно запарковане авто біля місцевої кав’ярні. Тієї ночі і жертва і майбутні вбивці саме відпочивали в тому закладі.

Про це пише сайт Про все.

– Вони спочатку не разом сиділи, – розповідає продавчиня кав’ярні Ірина. – Трохи згодом, коли після якоїсь словесної перепалки помирилися, вже сиділи за одним столиком. Якраз пили «мирову». Через що була суперечка, не знаю. Не чули нічого, бо саме працював перфоратор. Загиблий взяв пива їм, а собі пляшку вина. Його я бачила кілька разів. Тричі приїжджав сюди раніше. Цих батька з сином знаємо, але в наш заклад вони прийшли вперше.

Після нібито примирення  Свєтлов поїхав додому і наказав дружині швидко збирати речі. Планував тікати до Києва.

– Того дня ми вирішили встановити бойлер, – розповідає вдова Марія Кононова. – Приїхали знайомі й все зробили. Чоловік сказав, що треба їм віддячити і поїхали, як я зрозуміла, випити. А через певний час він повернувся з розбитою губою. Сказав: «Не знаю, чи зможу тебе захистити. Збирай речі. Ми поїдемо через 2 години в Київ».

Поки жінка пакувала валізи, на дворі почула стрілянину. Кинувшись на вулицю, застала залитого кров’ю Олега.

– Поки я збиралася, він взяв щось в будинку й кудись поїхав, – плаче Марія. –  Невдовзі знову повернувся, але в будинок не зайшов. Я почула постріли. На подвір’ї нікого не було, тому вийшла за хвіртку. В тиші почула булькання. Аж тоді побачила Олега. Лежав на землі. З голови фонтаном била кров. Побігла, щоб взяти рушник, аби хоч якось призупинити кровотечу. Тоді ж і зателефонувала до поліції та у «швидку».

Подружжя має 10-місячну доньку. Увесь час, поки Марія намагалася рятувати чоловіка, дитина кричала в будинку.

– Я побігла заспокоювати доньку, – згадує жінка. – Коли повернулася до чоловіка, побачила, що над ним хтось стоїть. А це повернулися ті, хто його вбивав. Один із них саме замахнувся битою, щоб добити Олега. Я закричала, але він ніяк не зреагував і наносив удари. Я заціпеніла, бо не знала що робити і як захистити кохану людину. Після цього вони швидко втекли.

Потерпілий помер у кареті «швидкої». Кононова тепер хоче справедливого покарання для убивць чоловіка. Підозрює, що останні можуть легко відбутися. Батько з сином є відомими в селі підприємцями. Орендують поля та займаються сільським господарством. Про родину загиблого у Великій Севястянівці відгукуються позитивно. Алкоголем не зловживали та вели тихе життя. До села переїхали пів року тому зі столиці, аби перечекати пандемію. Придбали будинок біля лісу й подалі від односельців. Олег Свєтлов раніше багато подорожував світом і називав себе буддистом.

– Він об’їздив багато країн по світу, – розповідає товариш померлого Костянтин. –  Був не останньою людиною в Україні, але змінив свої погляди та віросповідання. Був дуже добрим і нежадібним. Мабуть, в селі немає кращої людини, ніж він. Ким потрібно бути, щоб так людині проламати голову? Хочу, щоб вони отримали все, що заробили. Деякі випадки їм раніше сходили з рук.

Такої жорстокості ще не бачив, каже сільський голова Василь Поліщук.

– Вони займалися облаштуванням будинку, – говорить Поліщук. – Жінка – молода. Гарно турбується про дитину. Він саме готувався до зими. Про трагедію я дізнався приблизно о 3-ій годині ночі. Я на своїй роботі бачив усе. Але такого – ні. Він був дуже жорстоко побитий.

Родичі ймовірних убивць винуватять у всьому алкоголь та самого загиблого. Олег Свєтлов нібито почав стріляти з травматичної зброї. 

– Якби він не стріляв, то може цього і не було б, – вважає тесть одного із затриманих. Не називається. Живе неподалік від бару, де стався конфлікт.  – Зі мою живе і зять, і його батько. Вони сиділи в барі. З ними був ще друг. Той Олег приїхав і поставив якось не так машину на дорозі. Чи мій зять, чи хтось інший сказав переставити.  Посварилися, але потім помирилися. Поїхав додому, взяв 2 пістолети і повернувся. Почав стріляти. Свату попав в район серця і в ногу. Їхньому товаришу Васі поцілив у спину. Якби була бойова зброя, то все б вийшло інакше. У всьому винна горілка. Що там дитина залишилася, що тут.

Після затримання підозрювані зізналися у скоєному. В суді ж провину почали заперечувати.

Це було не на тверезу голову, – каже товариш двох інших затриманих.  – Я розумів, що коїться, але нічого не робив. Робили ті, хто був зі мною. Намагався їх зупинити. Конфлікт почав загиблий. Щось вони не помирилися через те, де стояв автомобіль. Той почав погрожувати їхнім дітям. Почалася бійка. Помирилися і знову побилися. Почав стріляти з пістолета і ми вирішили наздогнати його.

Батько з сином відмовилися будь-що коментувати. Свою провину у смерті односельця заперечили. Тепер трійця сидітиме під вартою до завершення слідства.

13 Листопада, 2020 в 17:49 / Переглядів: 4815

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про