У жовтні в Черкасах знизився рівень забруднення повітря

У порівнянні з вереснем, у жовтні індекс забруднення повітря та рівень забруднення атмосфери знизився з високого до підвищеного.

Про це повідомляє очільник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Минулого місяця на трьох стаціонарних постах було відібрано та проаналізовано 1712 проб атмосферного повітря. Випадків високого забруднення повітря зареєстровано не було.

Значення максимальних концентрацій хімічних сполук, що перевищують ГДК, було зафіксовано лише по аміаку у Дніпровському мікрорайоні 16 жовтня на рівні 1,3 ГДК.

Вміст важких металів у повітрі – кадмію, заліза, мангана, міді, нікелю, свинцю, хрому, цинку – у жовтні не перевищував гранично допустимих норм.

У порівнянні з вереснем, збільшилися у 1,3 рази середньомісячні концентрації по діоксиду азоту у Південно-західному мікрорайоні та по аміаку у Дніпровському мікрорайоні у 1,2 рази.

Водночас зменшилися в 2 рази середньомісячні концентрації по пилу на всіх постах спостережень, у 2 рази по сірководню в центрі міста та Південно-західному мікрорайоні, а також у 1,4 рази по формальдегіду в Дніпровському мікрорайоні.

Індекс забруднення повітря становить 6,98. У порівнянні з вереснем, він зменшився у 1,3 рази за рахунок зменшення середньомісячних концентрацій по пилу та формальдегіду. Знизився і рівень забруднення атмосфери: із високого рівня у вересні до підвищеного у жовтні.

Відповідно до прогнозів гідрометцентру, на найближчі дні листопада метеорологічні умови сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери в Черкаси.

6 Листопада, 2020 в 10:50 / Переглядів: 258

Теми: Аналітика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про