Василь Німченко: ОПЗЖ докладе всіх зусиль, щоб земля залишилася у власності Українського народу, а не опинилася в руках міжнародних спекулянтів

Землі сільськогосподарського призначення є засобом виробництва та основою економічного розвитку держави, добробуту народу, задоволення його життєво необхідних потреб, забезпечення належних умов для гідного існування української нації та функціонування суспільства.

Саме зазначені обставини пов’язані з користуванням земельними ресурсами як основним національним багатством та єдиним природним джерелом існування нації, котре перебуває під особливою охороною держави (частина перша статті 14 Конституції України).

Проте запроваджені зміни до законодавства, що встановлюють так званий ринок землі (Закон № 552-IX, далі  ‒ Закон), мають антиконституційний характер, спрямовані проти державності та громадян України як власників землі, бо закріплюють допустимість набуття іноземцями права власності на земельні ділянки як складову території України та участь нерезидентів як співвласників і розпорядників земельними ресурсами на території України. Це за своєю сутністю є посяганням на територіальний та народний суверенітет, загрозою економічній безпеці та незалежності держави, прямим порушенням вимог основного принципу забезпечення суверенітету і територіальної цілісності держави.

Виконуючи свою обіцянку і прагнучи перешкодити цинічному та протизаконному пограбуванню Українського народу, партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» добилася недопущення продажу землі з 1 жовтня 2020 року та унеможливлення продажу і передання у власність іноземцям та кредиторам землі в обсязі 200 тис. гектарів у одні руки за умови, що три таких ділянки землі є чорноземами Миколаївської, чи Черкаської, чи Херсонської області. Народні депутати України направили до Конституційного Суду України подання про визнання невідповідності Конституції України (неконституційності) Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552-ІХ, оскільки його ухвалення Верховною Радою України відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та прийняття, а положення закону, як і його мета, суперечать нормам Конституції України.

Ухвалою колегії суддів КСУ вже відкрито конституційне провадження у справі за конституційним поданням 53 народних депутатів, розгляд цієї справи відбудеться 29 вересня 2020 року в формі усного провадження. Ми домагатимемося скасування антиконституційного Закону № 552-IX, ухваленого під тиском МВФ, Світового банку та міжнародних фінансових корпорацій, який здійснюється в умовах тотального зовнішнього управління Україною. Цей Закон грубо порушує та обмежує суверенітет і незалежність України, а також конституційні права наших громадян.

Питання, що стосуються землі, яка є об’єктом права власності Українського народу, не можуть вирішуватися всупереч його волі, без волевиявлення громадян України на всеукраїнському референдумі. Оскільки оспорюваний Закон ухвалено Верховною Радою України без з’ясування волі Українського народу як власника землі, він є таким, що суперечить приписам статей 5, 13, 14, 73 Конституції України.

Окрім того, участь Президента України в позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України, яке відбулося 31 березня 2020 року, а також неодноразові вмовляння з боку глави держави та схиляння парламентарів до того, щоб ухвалити Закон на вимогу Міжнародного валютного фонду та на його умовах для отримання кредиту вплинули на волевиявлення і внутрішнє переконання народних депутатів України, що призвело до спотворення та порушення здійснення ними повноважень щодо можливості продажу земель сільськогосподарського призначення.

У конституційному поданні наведено фундаментальні докази того, що ухвалений Закон є неконституційним і його ухвалення відбулось внаслідок спотворення волевиявлення народних депутатів ‒ коаліційної більшості ‒ та за безпосереднього впливу глави держави, який порушив свої зобов’язуючі повноваження щодо забезпечення гарантій дотримання прав і свобод громадян інститутами державної влади, а натомість діяв на догоду МВФ, Світовому банку та міжнародним фінансовим корпораціям, з мотивів отримання матеріальних внесків у вигляді грошового траншу (як передбачалося ‒ до $10 млрд, проте в подальшому з цієї суми Україна отримала лише $2,1 млрд). 

Такі дії народних депутатів України суперечать вимогам статті 79 Конституції України, зобов’язуючої їх через складення присяги здійснювати свої повноваження виключно на підставі Конституції України та законів України, боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників.

З огляду на сукупність зазначених обставин «Опозиційна платформа ‒ За життя» наполягає на тому, щоб визнати такі дії Президента України і народних депутатів України неконституційними. За таких обставин Верховна Рада України IX скликання немає права на існування, зважаючи на її неспроможність дотримуватися приписів Конституції щодо актів, які мають ухвалюватися законодавчим органом.

Розгляд справи за конституційними поданнями 53 народних депутатів України відбудеться 29 вересня 2020 року, й саме там буде вирішена доля землі як національного багатства Українського народу ‒ бути чи не бути землі товаром?

Політична партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» має на меті реалізацію земельних відносин в інтересах Українського народу та держави, повернення прав і преференцій власникам землі та надання можливостей для здійснення самостійного господарювання на власній землі. Ми докладемо всіх зусиль, щоб земля залишилася у власності Українського народу, а не опинилася в руках міжнародних спекулянтів і корупційних міждержавних картелів за участю вищих чиновників від України, «вашингтонського обкому» та світових фінансових структур!

Василь Німченко

народний депутат України,

голова Черкаської регіональної організації

Політичної партії «Опозиційна платформа – За життя»

26 Вересня, 2020 в 11:54 / Переглядів: 757

Теми: Аналітика,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про