У Смілі масово звільняються медики, оскільки їм вже 4 місяці не платять зарплату

Пів сотні працівників медзакладів у Смілі на Черкащині звільнилися протягом літа. Про це Суспільному розповіла голова профспілки медиків Тетяна Ганжа. Залишають роботу, каже, тому що чотири місяці не отримують зарплату.

Медзаклади частково фінансує Нацслужба здоров’я. Решту грошей мали б спрямувати з місцевого бюджету. Однак депутати 25 разів поспіль не збираються на сесію, аби проголосувати за це питання. Серед тих, хто не витримав безгрошів’я, і 26-річна медсестра, акушерка Інна Хоменко. Жінка виховує п’ятирічного сина.

У Смілу вона переїхала. Влаштувалася в Центр здоров’я жінки. Спочатку працювала просто медсестрою УЗД, а потім їй запропонували ще взяти обов’язки старшої акушерки.

Із травня медикам перестали виплачувати зарплату. Тобто травень, червень, липень і серпень, за словами медсестри, немає грошей. Іншого виходу, як звільнитися, Хоменко не бачить.

“Неодноразово ми вимагали, щоб нам виплатили зарплату, але не було ніяких зрушень від міської влади. А в нас народ такий, що не розуміє, що ми їм потрібні. Скільки ми мітингували під міськрадою, ніхто із пацієнтів не прийшов нас підтримати”, – розповіла Інна.

За її словами, ці місяці без зарплати, це якесь виживання:

“Це було якесь виживання, ці чотири місяці. Дитина хотіла солодкого, дитину потрібно взути, одягти. Але мусили відмовляти в цьому. Тому що працював лише чоловік і жили тільки на його зарплату. Не було більше доходів, було дуже важко”.

25 серпня Інна Хоменко звільнилася. Нині згідно з законодавством, відпрацьовує останні дні. Роботу нову ще не знайшла. Шукає таку, за яку платитимуть кошти.

“Це вимушений вчинок, що я звільнилася. Тому що маю привітний і дружний колектив. Це моя друга родина. Однак так склалися життєві обставини”, – каже медсестра.

Депутатка Смілянської міськради Тетяна Павленко розповіла, що смілянські обранці не ходять на сесії тому, що міський голова не хоче підписувати відповідні папери:

“Ми не ходимо, тому що Цибко не хоче підписувати ті документи, що ми, як більшість, ухвалили. Ми збиралися кілька разів, однак Цибко від нас тікає. То чому ми будемо туди ходить, скажіть, будь ласка?”.

Депутат Василь Портянко також прокоментував ситуацію:

“Зміни до бюджету – це три листки. Непогоджене вирішення. Якщо немає компромісу, то є варіант – або зривати сесію, або відшукати компроміс”.

Міський голова Сміли Олексій Цибко каже, що жодним чином не може впливати на вирішення проблеми:

“У мене таких прав немає. Фізично я їх привести не можу. Це шантаж, це саботаж”.

Тим часом у Смілі вже пів сотні медичних працівників звільнилися з роботи.

10 Вересня, 2020 в 10:37 / Переглядів: 529

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про