Подвійні стандарти Олександра Цебрія: замість перекриття в’їзду в Умань – купа заборон для уманчан

Останні кілька тижнів ми мали можливість спостерігати за активною діяльністю міського голови Олександра Цебрія щодо заборони приїзду паломників-хасидів на традиційне святкування Рош га-Шана. Ідея проста і зрозуміла: в світі пандемія, керівництво міста хоче захистити місцевих від небезпеки. Для цього було запропоновано не впускати хасидів на територію Умані. Записувалися відеозвернення, купа повідомлень у фейсбук впереміш із тривожною статистикою хворих на COVID-19, звучала навіть версія облаштування блокпостів на в’їздах до міста, як то було на початку карантину. Свою благородну ідею Цебрій намагався донести і до Володимира Зеленського, заночувавши під офісом президента в очікуванні аудієнції.

В підсумку ми маємо протилежне: Рош га-Шана відбудеться в традиційному форматі, а на уманчан чекає ряд додаткових обмежувальних заходів.

Днями в Умані з робочим візитом побував головний рабин України. На зустрічі обговорювалися умови проведення святкування.

“Губернатор та міський голова підкреслили, що Рош га-Шана повинен пройти на вищому рівні безпеки з дотриманням усіх вимог і рекомендацій МОЗ одночасно із забезпеченням комфорту для туристів,” – написав у своєму повідомленні Моше Реувен Асман.

Тобто попри усі акції і гучні заяви, робота ведеться. Як кажуть, собака гавкає, караван іде. Але не забуваємо і про пандемію. Аби запобігти розповсюдженню інфекції, уманчанам слід готуватися і до нововведень. Як бачимо, про блокпости і в’їзд за пропискою мова більше не ведеться.

На період від 15 до 21 вересня 2020 року в Умані мають виконати такі правила та доручення: 

Заборонити проведення масових заходів за участю більш  ніж однієї особи на 10 кв. метрів площі.
Заборонити роботу кафе та ресторанів із організацією дозвілля. Для закладів без таких розваг обмежити час роботи після 24-ї та до 7-ї години, крім доставки та роботи на виніс.
Заборонити проведення концертів, дискотек, роботу нічних клубів.
Заборонити стихійну торгівлю, торгівлю непродовольчими товарами в залах магазинів, окрім як через вікно.
Обмежити район проведення паломництва. Для цього треба встановити карантинні контрольно-пропускні пункти.
Заборонити відвідувати заклади освіти в районі проведення паломництва.
Створити оперативний штаб для безпечного святкування Рош га-Шана. У нього мають увійти правоохоронці, медики, представники місцевого самоврядування, Федерації єврейських общин України та громадських організацій. Штаб має засідати щодня.
Встановити межі району проведення паломництва.
Встановити достатньо контрольно-пропускних пунктів на в’їзді до Умані та поблизу місць паломництва, передбачити роботу поліцейських, військовослужбовців, надзвичайників та медиків, і забезпечити їх засобами захисту. У пунктах людям також мають вимірювати температуру.
Організувати в районі паломництва та на основних місцях розмітки для дотримання соціальної дистанції, а також додаткових дорожніх знакі.
Визначити окремі місця для обсервації паломників, а також медиків у силовиків на випадок спалаху коронавірусу.
Визначити, як доставляти до місця паломництва і потенційних обсерваторів продукти і як вивозити звідти відходи.
Організувати дезінфекцію місць паломництва, культових будівель, а також місць харчування та проживання.
Розмістити в місцях перебування паломників інформаційні банери на англійській мові та івриті про дотримання протиепідемічних заходів.
Розрахувати площі основних об’єктів, аби визначити скільки людей там може перебувати одночасно.
Спланувати прохід паломників до культових будівель, встановити турнікети, визначити окремо вхід та вихід, вимірювати температуру відвідувачам.

4 Вересня, 2020 в 10:38 / Переглядів: 775

Теми: Події,Політика,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про