На Уманщині з’явилася нова громадська організація

У селі Лажижинка Ладижинської ОТГ, що на Уманщині, з’явилася нова Громадської Організації «Імпульс Громади», яку очолила Оксана Андріївна Подвальникова.

Сьогодні ми мали нагоду поспілкуватися з молодою, чуйною жінкою і, як вияснилось, з принциповим та вимогливим керівником  ПрАТ «Укрзерноімпекс» – Оксаною Подвальниковою.

Оксано Андріївно, усім відомо про методи, проблеми та досягнення вашого господарювання, про те, що ПрАТ «Укрзерноімпекс» є одним із найбільших наповнювачів місцевого бюджету. Скажіть, будь ласка, для чого вам іще одна нагрузка – «Імпульс Громади», невже вам не вистачає клопоту з господарськими проблемами?

Повірте мені, що вистачає. Я постійно перебуваю у процесі навчання управлінню сільським господарством. Для цього мені доводиться щодня переймати знання агрономів, водіїв, комбайнерів та інших працівників ПрАТ «Укрзерноімпекс».

Звичайно, можна було б обмежитися проблемами господарства і спокійно спостерігати за перебігом зовнішніх подій, але теперішнє моє життя – це Ладижинка, це мій біль за сьогоднішнє  і майбутнє громади. Переконана, що наше рідне село, як і вцілому вся громада, заслуговує на кращу долю, а для цього потрібно самовіддано і злагоджено працювати.

Не так багато людей зважуються присвятити своє життя громадській роботі. Чому ви зважились на такий крок?

Мене завжди цікавило питання: для чого створюються громадські організації? Чи здатні вони реально вплинути на суспільні процеси?

Зваживши всі «за» і «проти», я знайшла час, вивчила нехай не досконало, але вивчила українське законодавство про громадські формування, поглиблено ознайомилась з досвідом, проблемами та досягненнями багатьох громадських об’єднань і прийняла рішення внести свій посильний вклад в розвиток та добробут, як нашої Ладижинки, так і в цілому всієї громади.

Появі «Імпульс Громади» слугувало те, що у різних груп людей є спільна мета і, отримуючи від керівництва ОТГ якісь певні послуги та пільги, залишається ряд проблем, які влада не враховує, не помічає, або ж не може задовольнити, бо на них нібито не вистачає коштів.

Отже, саме життя диктує умови при яких люди вимушені гуртуватися, щоб захищати свої інтереси, або ж просувати їх, отримувати ті чи інші соціальні послуги, які не надає влада. І це нормально. В усьому світі так ведеться. Як бачите, Ладижинська громада не виключення. Саме для того, щоб такі проблеми вирішувати і виникла громадська організація «Імпульс Громади».

При створенні організації прекрасно розуміла і сьогодні розумію те, що на відміну від України, в усьому цивілізованому світі, держава вже взяла за основу, що вирішення деяких питань слід залишити громадським організаціям. При цьому, роль владного апарату – забезпечити їх певними ресурсами та коштами, аби ті могли якісно виконувати покладені на них обов’язки. Врешті-решт, влада має усвідомити, що для держави краще підтримувати громадські організації, які працюють з дітьми, з інвалідами, з молоддю, зі студентами, і розпочати вкладати в їх розвиток певні кошти ніж потім витрачати шалені суми на утримання тюрем, ліквідацію та лікування наслідків.

Прекрасно усвідомлюю і той факт, що сьогодні на забезпечення громадської організації ресурсами та коштами від влади сподіватись не доводиться, тому покладаюсь виключно на свої сили.

В розрізі часу сучасних політичних процесів, суспільних тенденцій, у вирішенні яких питань найефективніше може допомогти ваша громадська ініціатива?

Так уже склалось, що громадські організації за своїм спрямуванням діляться на дві категорії: ті, які надають соціальні послуги і ті, які є каталізаторами певних змін у суспільстві. Наша організація буде прагнути і до того, і до іншого водночас.

Наприклад, певна категорія людей потребує відповідного рішення затвердженого на рівні хоча б місцевої влади, але та не реагує на потреби людей. У перебіг подій із дотриманням законності втручається «Імпульс Громади» і, як показує практика інших об’єднань, вирішення питання зрушується з місця. Наші дії в такому випадку будуть називатись громадянським представництвом. Тобто, якщо організація разом з іншими досягне того, що з’явиться документ, де буде виписано механізм вирішення тої чи іншої проблеми, яка до цього часу не вирішувалась, це означатиме, що певна група людей захищена на рівні закону.

Які завдання може виконувати громадська організація в територіальній громаді?

Тут спектр діяльності багатовекторний.Сприяти вирішенню соціальних, екологічних, освітніх та інших проблем, або підтримувати і реалізовувати молодіжні ініціативи, вести просвітницьку діяльність чи захищати культурну спадщину, розвивати фізичну культуру і спорт, сприяти розвитку громадянської самосвідомості мешканців громади. Будь-який напрямок діяльності «Імпульс Громади» може бути корисний для розвитку громади загалом і для кожного її мешканця зокрема. Наша мета в тому, аби громадська організація об’єднала активних людей – генераторів позитивних змін, і долучала до діяльності щораз ширше коло учасників цих змін.

«Імпульс Громади» має бути елементом системної роботи в територіальній громаді з її мешканцями, яких необхідно спонукати до участі в процесах прийняття рішень та проведення діяльності щодо розвитку своєї громади. Чого, на жаль, сьогодні не спостерігається.

І, все-таки, що ж за рушійна сила змусила вас об’єднатися?

На моє глибоке переконання, громадські організації – це дзеркало суспільства, а «Імпульс Громади» має стати в першу чергу дзеркалом Ладижинської територіальної громади.

Якщо громадські об’єднання створюються, значить існує проблема в суспільстві. Якби проблем не було, люди б не об’єднувалися. Вони гуртуються тільки тоді, коли бачать перешкоди та загрози. І вже коли активісти зібралися разом і мають певні проекти, виникає можливість показати ширше суспільству, що та чи інша проблема існує і її потрібно вирішувати. Щоб відчути проблему, потрібно опинитися в певних умовах. А коли люди із схожими думками об’єднуються, вони можуть осягнути цей пласт значно ширше та глибше, і, відповідно, більше розповісти суспільству, ефективніше вирішити питання категорії, інтереси якої вони представляють.

Скажем так, якщо проблема стосується інвалідів то учасником дискусії має бути представник інвалідів, тільки так можна почути різні точки зору на одне і те ж питання і тільки так можна почути тих кому болить. Саме ці люди розкажуть стільки, що ми не можемо собі навіть уявити.

17 Серпня, 2020 в 13:54 / Переглядів: 1245

Теми: Політика,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про