Дива черкаської пластичної хірургії: “бабуся-молодиця”, цнота в подарунок та перший силіконовий бюст

Черкаський історик Борис Юхно розповідає, що послуги пластичної хірургії з’явилися в Черкасах у 1994 році. Тоді якість була високою, а ціна – помірною.

Розпочалася ера пластичної хірургії з трьох лікарів – Володимира Цапенка, Олександра Дідуха та Віктора Бойка, пише сайт Про все.

– Надавати відповідні послуги у державній лікарні тоді було нереально, тож наші перші пластичні хірурги викупили приміщення колишньої медчастини НВО “Ротор” і відкрили там приватну косметичну лікарню “Славутич”. Починали з найпростішого, а за кілька років робили майже все: операції на молочних залозах (підтяжку, протезування), обличчі (підтяжку повік, зморщок лоба, кругової, корекції вушних раковин, носа), пластику і ліпоксацію живота та стегон і так далі, – згадує Борис Юхно.

Традиційно пластичні хірурги шліфували потворні рубці, нівілювали вроджені вади, успішно перемагали наслідки опіків. Одним словом, “робили класику”. З нового – видалення татуювань та поодиноких випадків, коли чоловіки бажали позбутися старих наколок – усіляких кривих “Люсь” і “Мань” зразка соцреалізму.

З початком 2000-х кілька років поспіль до Черкас приїздив американський спеціаліст з косметичної та реконструктивної хірургії Чарльз Бенжамін. Разом із Володимиром Цапенком вони зробили дві операції відновлення видаленої після онкозахворювання молочної залози з тканин живота, а третю Володимир Іванович успішно провів сам. То були перші такі операції в Україні.

– Мабуть, десь у ті часи й почали приїздити до Черкас звідусіль “на пластику” пацієнти, одного лише 2002 року – з Польщі, Ізраїлю, Німеччини та Італії. Може, їх клієнтами назвати можна. Бо перші – це ті, кому треба, а другі – кому хочеться.

Причина ажіотажу та популярності української пластичної хірургії була у високій якість послуг і низькій їх вартості.

– Якщо у 2002 році за курсу 5,3 підтяжка обличчя в Києві коштувала близько п’яти тисяч гривень, то у нас – дві. Якщо вже про ціну питання… Курс змінився, але для загального розуміння згодиться. Ну, наприклад, дані за 2011 рік, тоді був “8”. Оприлюднювати теперішні просто не можу, – каже Борис Юхно.

ВАРТІСТЬ ПЛАСТИЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ЗОВНІШНОСТІ (у 2011 році)

– Докризові 2006-2007 роки – то взагалі пік силікону, від 10 до 15 операцій щомісяця були тут мало не виробничою нормою, – згадує Борис Юхно. 

Відтак вартість пластика повік (блефаропластика) від простої корекції нижньої повіки до повної пластики обох повік: нижня – 2700 грн, верхня – 2500 грн.
Ринопластика: 2000 – 5000 грн.
Усунення клаповухості – 2500 грн; зміна форми вушної раковини – 5000 грн.
Пластика губ – 2500 грн одна губа.
Усунення подвійного, або й потрійного підборіддя – 2500 – 3000 грн.
Пластика вилиць (скул) – 2500 – 3000 грн.
Підтяжка шкіри після схуднення – ціна визначається тільки при огляді.
Пересадка волосся: 1 графт (2 – 3 волосини) – 8 – 10 грн.

ЖІНОЧА ПЛАСТИКА:

– Пластика грудей: середньостатистичне збільшення – 5500 грн, але вартість імплантантів окремо – від 8000 грн. То одна тисяча доларів, але може бути й півтори, якщо це оригінальний Mak Gan. Ліцензійні французькі коштували удвічі дешевше, підозрілі російські усього 1000 гривень, але тепер з ними не працюють, – каже Борис Юхно.

Зменшення та підтяжка грудей коштувала від 7000 грн.
Корекція форми соска – 1300 грн.
Пластика малих і великих статевих губ (лабіопластика) – 2000 грн.
Відновлення цнотливості – 2500 грн.

ЧОЛОВІЧА ПЛАСТИКА:

Пластика статевого члена (не збільшення) – 1500 грн.
Пластика грудей (гінекомастія) – 7000 – 8000 грн.

ПЕРШИЙ СИЛІКОН НА ЧЕРКАЩИНІ

– Перші силіконові імплантанти з’явилися у Черкасах у 1994 році. Лікарі прооперували дівчинку, яка не мала ні грудей, ні внутрішніх статевих органів. Я не розумію, як це, тому просто цитую. Операція пройшла доволі вдало, як на перший раз, – згадує черкаський історик.

За словами медиків, коли дівчина прийшла на обстеження через рік, із її зовнішнього вигляду було важко визначити, що бюст штучний. Уже 13 років вона ходить з імплантантами старого покоління і жодного разу повторно до хірургів не зверталася. Не виключено, що колишня пацієнтка зможе прожити все життя, не міняючи протези.

ЦНОТА В ПОДАРУНОК

Із незвичайним проханням до пластичних хірургів звернулася 50-річна жінка. Мати двох дітей захотіла відновити свою цноту.

Пройшовши огляд у психіатра, жінка була визнана абсолютно здоровою. Виявилося, що вона вийшла заміж удруге і в такий незвичайний спосіб вирішила зробити подарунок чоловікові.

БАБУСЯ-МОЛОДИЦЯ

Найстаршій черкащанці, яка вирішила стати молодшою, виповнилося 80 років. Лікарі довго пояснювали старенькій, що люди такого віку можуть померти, просто йдучи вулицею.

– Їй призначали безкінечні обстеження, щоб знайти причину для відмови. Проте, як з’ясувалося, здоров’ю бабусі могли позаздрити навіть молоді, – згадує Борис Юхно.

Важко уявити, як звичайній пенсіонерці вдалося назбирати стільки грошей для підтяжки шкіри обличчя. Уже наступного дня після операції бабуся пішла додому. На вмовляння лікарів залишитися в палаті ще хоч на день чи два, старенька відповіла: “Докторе, що ви таке кажете? У мене там удома голодний собачка сидить!”

11 Серпня, 2020 в 11:15 / Переглядів: 1103

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про