Як черкащан каратимуть за ухилення від строкової служби

Фото: Володимир Левченко

До кінця 2020-го року військкомат наповнює інформаційну базу про призовників, які систематично уникають строкової служби. У подальшому їм можуть заборонити виїзд за кордон.

Сергій Лобан, військовий комісар Черкаської області, каже, що ухильники є в кожному призові. Тих, хто не прийшов після отримання повістки, інформують повторно і намагаються залучити до проходження військово-медичної комісії.

– Ми поки що наповнюємо базу громадян, які ухиляються від проходження строкової служби. База має полегшити роботу комісаріату та надати повні дані про ухильників. Терміни її насичення – до кінця цього року, – розповідає Сергій Лобан.

У базу збирають детальну інформацію про ухильників: місце проживання, прописки, де вони навчаються та працюють.

– Якщо на законодавчому рівні базу об’єднають із іншими, то таким особам можуть обмежити виїзд за кордон, – каже військовий комісар.

За словами заступника військового комісара Олега Петрова, строкова служба у Збройних силах України спрямована на те, щоб навчити громадян правильно поводити себе на полі бою. Ці знання можуть врятувати життя на полі бою.

– У 2014-му році я зіштовхнувся з ситуацією, коли багато добровольців прийшли до військкомату з бажанням захищати цілісність України. Деякі з них навіть не вміли стріляти. Але це не найголовніша проблема – чоловіків можна навчити стріляти за декілька днів. Найголовніше – навчити поводити себе на полі бою, – каже Олег Петров.

Заступник військового комісара згадує, що під час обстрілів на окупованій території хлопці замість того, щоб нерухомо лежати, піднімались і бігли.

– Так вони проявляли певний героїзм, але отримували поранення. А у воюючій державі кожен громадянин повинен уміти себе вберегти та знати, як вижити у небезпечних для життя умовах, – наголошує Олег Петров.

5 Серпня, 2020 в 18:53 / Переглядів: 883

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

1
Залиште коментар

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Підписатися  
newest oldest most voted
Повідомте про
trackback

[…] До кінця 2020-го року військкомат наповнює інформаційну базу про призовників, які систематично уникають строкової служби. У подальшому їм можуть заборонити виїзд за кордон. Про це повідомив “Рідний край”. […]