У Черкасах високий рівень забруднення атмосферного повітря

Результати аналізу 1318 проб атмосферного повітря, що були виконані лабораторією нашого центру у червні 2020 засвідчили про зниження комплексного індексу забруднення атмосфери (ІЗА) у цілому по місту у 1,2 рази за рахунок зниження середньомісячної концентрації по формальдегіду. Про це повідомив головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.

у травні індекс забруднення атмосфери (ІЗА) дорівнював 10,02, а за червень показник знизився до 8,15. Однак, згідно існуючих методів оцінки при ІЗА від 7 до 14 рівень забруднення вважається високим, пояснив головний синоптик області.

Причиною високої концентрації ІЗА є шкідливі домішки: аміак, формальдегід, діоксид азоту та пил – вміст яких у повітрі Черкас перевищує середньодобову гранично – допустиму концентрацію (ГДК) від 1,3 до 3 разів.

Також, у продовж червня зафіксували 10 випадків концентрацій аміаку, що перевищували максимально-разову ГДК (4 випадки – у центрі міста: 6 випадків – у Дніпровському мікрорайоні). Найвищі перевищення (2,8 ГДК макс. раз.) спостерігались 28 червня о 13 год. у Дніпровському мікрорайоні.

У червні, порівняно з травнем збільшились середньомісячні концентрації по пилу в центрі міста вдвічі, по діоксиду азоту у Південно – Західному мікрорайоні у 1,3 рази; по оксиду вуглецю (вдвічі) на всіх постах спостережень; по аміаку – у 1,1 – 1,4 рази; зменшились середньомісячні концентрації по сірководню в центрі міста вдвічі, по формальдегіду у Дніпровському мікрорайоні у 1,6 рази.

Липень стартував погодою, що сприяла зменшенню завислих речовин (пилу) в атмосфері. Значні зливові опади сприяли очищенню атмосферного повітря від всіх сторонніх домішок. Проте, як свідчать результати аналізу проб повітря виконані вже у липні, концентрації зменшувались на короткий період. Вміст аміаку та формальдегіду вже перевищував максимально разову ГДК у 1,2 та 1,7 рази відповідно, всього 4 випадки.

На найближчі дні синоптики нашого центру прогнозують суху жарку погоду, яка погіршить якість повітря у місті.

Дослідження науковців підтверджують, що спекотна сонячна погода у поєднанні з неякісним повітрям, негативно впливає на самопочуття людей, особливо з серцево-судинними та легеневими захворюваннями.

12 Липня, 2020 в 14:36 / Переглядів: 493

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про