Канівського старосту притягли до відповідальності за підпал сухої трави

Реагуючи на звернення правоохоронних органів, Державною екологічною інспекцією Центрального округу виявлено факт підпалу залишків сухої рослинності та побутового сміття в межах населеного пункту, який здійснив староста одного із старостинських округів Канівського району. Повідомив начальник управління державного екологічного нагляду у Черкаській області Олександр Позняков.

Інспекторами Держекоінспекції притягнуто даного старосту до адміністративної відповідальності за ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення («Самовільне випалювання рослинності або її залишків») та накладено штраф на суму 15 тисяч 300 гривень, який порушником сплачено у повному обсязі.

Нагадуємо, що згідно з внесеними змінами до законодавства, за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачено накладення штрафу на громадян – від 3 тис. 060 грн. до 6 тис. 120 грн. і на посадових осіб – від 15 тис. 300 грн. до 21 тис. 420 грн. За порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян – від 1 тис. 530 грн. до 4 тис. 590 грн. і на посадових осіб – від 4 тис. 590 грн. до 15 тис. 300 грн.

За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4 тис. 590 грн. до 15 тис. 300 грн. і на посадових осіб – від 10 тис. 710 грн. до 30 тис. 600 грн.

Наголошуємо, що основна причина пожеж – порушення правил пожежної безпеки населенням під час відпочинку на осушених степових ділянках, у лісових масивах та поймах річок, випалювання сухої рослинності, виникнення стихійних сміттєзвалищ, а також стійка посушлива погода, що утримується протягом майже усього пожежонебезпечного періоду.

Тому Державна екологічна інспекція Центрального округу попереджає про відповідальність за порушення вимог природоохоронного законодавства.

18 Червня, 2020 в 13:47 / Переглядів: 230

Теми: Кримінал,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про