Конфлікт з в.о. ректора уманського університету завершився зверненням у прокуратуру

Останнім часом все частіше з’являються тривожні повідомлення про внутрішні війни серед працівників Уманського державного педагогічного університету. Виш готується до виборів ректора, і частина колективу б’є на сполох: потенційні кандидати на високу посаду грають у брудні ігри, намагаючись дискредитувати колишнього керівника університету Олександра Безлюдного. Це впливає не лише на імідж альма-матер, а й на майбутнє її викладачів та студентів, пише сайт Громадське: Умань.

Сьогодні стався неприємний інцидент, внаслідок якого постраждала Світлана Цимбал-Слатвінська, кандидат педагогічних наук, помічник ректора, доцент кафедри спеціальної освіти.

Все почалося з того, що Світлана Володимирівна 9 квітня готувалася захищати дисертацію на здобуття вищого наукового ступеня. Через карантинні обмеження засідання спецради, що безпосередньо займається проведенням захисту дисертацій, відклали, а нову дату не повідомили. З послабленням карантинних заходів провести засідання можна було після 1 червня, дозвіл на це мав надати в.о. ректора Петро Курмаєв. Але посадовець не поспішав іти назустріч викладачам. Він спільно зі своїм адвокатом Валерієм Банаром вимагали надати довідку з техногенної ситуації у місті, потім потрібно було отримати дозвіл від Міністерства освіти і науки України. І навіть коли надійшов лист від Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації про те, що університет може проводити такого роду засідання, дату все одно не було призначено.

Сьогодні Світлана Володимирівна звернулася до в.о. ректора з вимогою надати письмову відмову, чому засідання спецради не може відбутися, і почула відповідь: “Бо я так вирішив”. Курмаєв та Банар мали якісь свої доводи, посилалися на листи від МОН. Врешті через тиск з боку посадовця, почуття несправедливості і постійне напруження Світлані Володимирівні стало зле і вона втратила свідомість. Довелося викликати “швидку”.

Сьогодні постраждала звернулася із заявою до поліції і прокуратури.

Таку поведінку Курмаєва науковці пов’язують із метою тиску на спецраду: при свідках в.о. ректора заявив, що засідання не відбудеться, поки головуючим буде Олександр Безлюдний. Ректор не уповноважений фактично впливати на спецраду, а тому вирішив діяти брудним способом, шантажуючи її членів.

Варто зауважити, що скарги на діяльність Курмаєва не поодинокі. Його звинувачують в умисному підриві авторитету УДПУ, тиску на колектив, зриві вступної кампанії. Мета проста: на наступних виборах провести на посаду ректора “потрібних” людей. Але чи варто це робити ціною життя та здоров’я колективу? І яка доля спіткає один із найбільших університетів Черкаської області з таким підходом до роботи?

30 Травня, 2020 в 11:20 / Переглядів: 1816

Теми: Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про