У Європі собак купують, а в нас відмовляються від своїх

Поки в Європі й Америці розбирають з притулків усіх котів та собак, черкащанам не по кишені не те, що орендувати чотирилапого, а й годувати їх і навіть утримувати себе, повідомляє сайт Вечірні Черкаси.

Волонтери Черкаського обласного благодійного фонду “Життя”по всій області намагаються оперативно забирати з вулиць кинутих тварин, оскільки колишні домашні на вулиці приживаються дуже тяжко.

– Якщо вуличній тварині взагалі важко здобути собі їжу, то тій, що ще вчора мала нехай і вчорашню, але постійну кашу, практично нереально, – констатує президент Черкаського обласного благодійного фонду “Життя” Оксана Савіцька.

Президент товариства захисту тварин «Друг» Валентина Калініна говорить, що в Україні складається інша ситуація, ніж у Європі, де люди намагаються купити чотирилапого, аби мати можливість із ним виходити надвір.

– Не можу сказати, що збільшився попит, і в оренду собак у нас ще не просили. У нас черкащани, які сидять на карантині, фінансово нестабільні, багато хто з них не працює і не отримує, відповідно, зарплатні, тому брати на себе тягар із утримання тварин не кожен може,  – говорить Алла, – У нас, навпаки, сьогодні надходять такі пропозиції, щоб ми забрали тварину до себе, хоча б на якийсь час. У людей немає за що жити, а тим більше утримувати чотирилапого.

Не чекаючи, поки їх попросять і випереджаючи ситуацію, товариство «Друг» нині пропонує допомогу всім опікунам, в яких п’ять і більше тварин і завозять продукти і для хазяїв, і для тварин

– Ми не проти домашніх перетримок, адже притулок розрахований на 160 особин, а в ньому вже на сьогодні 180 тварин. Добрі руки і дім їм дуже потрібні, – констатує Валентина Калініна.

У перші тижні після фейкового повідомлення про те, що тварина може заразити людину коранавірусом, була хвиля, коли черкащанин викидали своїх улюбленців.

– Серед таких викинутих є навіть лабрадори. Було багато дзвінків, особливо по котах. Ми намагаємося переконати людей, що небезпеки немає, і варто читати першоджерело й достовірну інформацію, – розповіла Валентина Калініна.

Якби тварина могла передати людині хворобу, а собак і котів по світу велика кількість, то вже людей би не було на планеті, певен ветеринар Валентин Нечитайло:

– А для останніх, особливо тих, яких підібрали на вулиці, нова сім’я – це стрес, це нервові захворювання – від пригнічення до агресії.

За словами Валентина Нечитайла, основне правило для власників собак – це вчасна вакцинація тварин від інфекційних хвороб, куди входить і коронавірус. Зроблене щеплення, а роблять його раз на рік –  це імунітет тварини, її захист.

11 Травня, 2020 в 13:30 / Переглядів: 741

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про