На Черкащині інспектор податкової не подала е-декларацію через релігійні переконання

Верховний суд визнав, що неподання електронної декларації з релігійних причин не є кримінальним злочином.

Відповідне рішення суд ухвалив у справі колишньої інспекторки Монастирищенського відділення Уманської податкової інспекції в Черкаській області, передає «Судовий репортер».

Жінка не змогла подати таку декларацію, бо через релігійні переконання відмовилась від отримання електронного цифрового підпису. Вона є парафіянкою Храму Різдва Пресвятої Богородиці й вважає, що ідентифікація за символами і цифрами (ЕЦП) є приниженням її честі та гідності і порушенням її права на свободу совісті та віросповідання.

Таким чином, як заявила екс-інспекторка, електронна обробка персональних даних без її згоди — порушенням принципу поваги до приватного життя.

Через це жінка подала паперову декларацію, але щодо неї порушили кримінальну справу й у 2017 році її засудили до 1 року тюрми умовно. Однак у січні 2019-го апеляційний суд скасував це рішення й закрив справу за відсутністю складу злочину.

Так, суд другої інстанції визначив, що примусове виконання обов’язку подачі е-декларації за відсутності врегульованого питання щодо альтернативи для вірян буде порушенням Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Верховний суд підтримав це рішення і закрив справу проти жінки.

10 Лютого, 2020 в 09:55 / Переглядів: 574

Теми: Політика,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про