Уманські фітосанітари знайшли у турецьких помідорах небезпечного шкідника

30 січня 2020 року на Уманщині під час інспектування імпортованих з Туреччини свіжих помідорів фітосанітари знайшли в партії вантажу шкідливі організми. Майже 20 т томатів підприємець намагався завезти на територію України автомобільним транспортом.

Відібрані зразки було направлено до ДУ «Черкаська  обласна фітосанітарна лабораторія» для проведення фітосанітарної експертизи. Спеціалісти лабораторії виявили у них Південно-американську томатну міль (Tuta absoluta Meyr) в живому стані (2 шт. на зразок).

Наголошуємо, ця комаха є потенційно небезпечною для рослин і включена до національного Переліку регульованих шкідливих організмів України.

Заражена партія вантажу буде повернута до країни-експортера. З метою недопущення подібних випадків до Міністерства продовольства, сільського господарства та тваринництва Республіки Туреччина надішлють нотифікаційне повідомлення про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам України.

–         Збільшення обсягів зовнішньоекономічної діяльності має в тому числі і важливі екологічні наслідки, оскільки виникає ризик перенесення небезпечних шкідливих організмів з різних країн та континентів на територію України. А це може позначитися на її екологічній та економічній ситуації. Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області працює, щоб не допустити проникнення цих небезпечних шкідливих організмів, – прокоментував ситуацію начальник відділу фітосанітарних заходів на кордоні Костянтин Саєнко.

31 Січня, 2020 в 15:12 / Переглядів: 740

Теми: Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про