Січень на Черкащині прогнозують аномально теплим

Січень вважають найхолоднішим місяцем року. У більшості днів погоду січня формує східний антициклон, тому січень вважають місяцем ясного неба та лютого морозу, а ще – це місяць світла, наприкінці січня день збільшується на 1,5 години. Однак цьогорічний січень очікується аномально теплим та з опадами у межах норми.

Середньомісячна температура повітря очікується -1,7 ° (при нормі -5,8°), кількість опадів – 31 мм (при нормі 40 мм). Опади у січні випадають в основному у вигляді снігу, іноді – мокрого снігу та дощу. У середньому по області за місяць випадає 33, а за добу – 3 мм опадів. Максимальна кількість становить 9-11 мм за добу, але найбільша кількість зафіксована у 1953 році у Чигирині, коли випало 34 мм за добу.

На Черкащині тривалий час погода нагадувала чи то осінню, чи то весняну. Середньодобова температура становила 5-6°, що більше відповідає кінцю жовтня. Причиною такої температурної аномалії стали особливості циркуляційних процесів в атмосфері, коли південні вітри транспортували  в наші широти маси добре зігрітого Гольфстрімом вологого повітря.

– Аномально теплий грудень в Черкасах установив 10 температурних рекордів, – аналізує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. – Зміни клімату, викликані глобальним потеплінням, призводять до зсувів періодів сезонних процесів. Як було наприкінці грудня – осінь у нас продовжувалася зимою.

Така ситуація не нова для Черкащини. За останні 20 років на Черкащині кожен третій грудень –  теплий.

– Дані метеорологічних спостережень на Черкащині за останні 30 років показують, що після початку зими з таким теплим груднем, зима обов’язково наступала. Зимовий характер погоди розпочинався, тривав і завершувався по різному, – зазначив Віталій Постригань. – Тому зима, сніг і ожеледні явища ще попереду. Переконаний, що роботи вистачить всім службам.

 

Січневі температурні рекорди:

Абсолютний мінімум січня -40,7° спостерігався 1935 р. у м. Смілі, абсолютний максимум +12,8° спостерігався 1984 році в Умані.

10 Січня, 2020 в 11:07 / Переглядів: 854

Теми: Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про