Прокуратура зареєструвала ще одне кримінальне провадження відносно службових осіб Уманської міськради

3 січня Уманською місцевою прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження по факту вчинення посадовими особами Уманської міської ради Черкаської області кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України. Винуватцям загрожує покарання у вигляді  обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Встановлено, що посадові особи Уманської міської ради шляхом зловживання службовим становищем, спільно з керівництвом ПП «Профелектро», приватизували шляхом викупу на аукціоні за заниженою вартістю комплекс будівель і споруд розташованих на земельній ділянці, площею 1,0777 га, що знаходиться по вулиці Малій Садовій в місті Умань.

На цей час досудове розслідування в кримінальному провадженні триває, вживаються заходи щодо повного, всебічного та неупередженого дослідження всіх обставин вчинення кримінальних правопорушень та його закінчення в розумні строки.

Мова йде про приміщення колишнього тубдиспансеру, про продаж якого повідомлялося раніше.

Передача об’єкту у приватні руки та проведення ремонтних робіт на території загрожує здоров’ю містян. У лікарні близько 100 років лікували хворих на туберкульоз, але у 2016 році міська рада прийняла рішення про ліквідацію закладу. Паличка Коха може знаходитися будь-де: на стінах приміщення, у землі, в каналізації. Хвороботворний організм живе близько 15 років. Зрозуміло, що біля тубдиспансеру концентрація збудників хвороби висока і тому несе потенційні ризики.

Як повідомляють різні джерела, після ліквідації уманського тубдиспансеру приміщення було продано фірмі-прокладці, приватному підприємству “Профелектро” із статутним капіталом лише у 5 тисяч гривень. Власник підприємства – Євгеній Коломієць, племінник першого заступника міського голови Сергія Клочка.

Зазначається, що Євгеній Коломієць придбав територію за 10 мільйонів гривень, і намагається перепродати хасидам за 96 мільйонів.

Участь фірми “Профелектро” та міської ради у спільних махінаціях з документами на земельні ділянки доводить ухвала Придніпровського районного суду міста Черкси.

В ході досудового розслідування встановлено, що Уманським міським головою разом із службовими особами Уманської міської ради не маючи ніякого відношення та будь-яких законних повноважень на виготовлення технічної документації із землеустрою для отримання державних актів на право приватної власності на земельні ділянки, в період часу 2015-2018 років на підставі неправдивої інформації, яку отримують через зацікавлених осіб, з метою отримання державних актів на земельні ділянки, не маючи дозволів сесії міської ради у вигляді рішень міської ради, самостійно без відповідних документів, через невстановлених осіб здійснюють замовлення на виготовлення технічної документації із землеустрою на земельні ділянки, які розташовані на території м. Умань, з подальшою реалізацією за грошові кошти третім особам.

В ході відпрацювання інформації, щодо земельних ділянок, які розташовані на території м. Умань, було виявлено ряд земельних ділянок комунальної власності, які оформлені та зареєстровані на фізичних осіб на підставі підроблених рішень виконавчого комітету Уманської міської ради, а також технічної документації із землеустрою, землевпорядними організаціями, які в дійсності її не виготовляли.

Нині прокуратурою Черкаської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння земельними ділянками. Всього було продано 12 ділянок, загальною площею 1,5 га землі і вартістю близько 40 млн грн.

У ході досудового розслідування викрито 12 осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні злочинів. Деяким обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

 

3 Січня, 2020 в 19:34 / Переглядів: 1003

Теми: Кримінал,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про