Фільм, створений за мотивами казки уманчанина, увійшов до переліку кращих прем’єр цього тижня

На цьому тижні в прокаті романтична комедія із зіркою з “Гри престолів”, французька іронічна комедія про любов і подорожі в часі і обов’язкова до перегляду різдвяна українська казка про Чорта і хоробрих козаків. Також в кінотеатрах можна буде подивитися анімаційну комедію з Південної Кореї “Червоні черевички і сім гномів”, гучний ш ведско-грузинський драматичний фільм “А потім ми танцювали” і французька мелодрама “Він і Вона”, пише сайт ВЕСТИ.

Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво

Різдвяний сімейний фільм-казка про козаків, козацький рід, рай і пекло, Різдво і нечисту силу. І не просто казка, а сама химерна українська казка, яка властива тільки українській культурі і українській характерам. 

сюжет

Жив якось на світі хоробрий козак Семен. Серед побратимів він був найспритнішим і не боявся нікого, навіть чорта лисого. І вся його майстерність на полі бою виявиться не важливою, коли прийде час дійсно змагатися з Чортом. Нечисть дуже роздратована через те, що в пеклі ніколи не було ні одного козака, бо всі вони, захищаючи рідний народ і свою землю, ніколи не шкодували крові, а за це прощалися козакам все їх гріхи. 

Ось і вирішив Чорт з апостолом Петром посперечатися, що зможе зловити і до Різдва утримати у себе козака Семена. Заманити то він його в пекло заманив, ось тільки Семен зробив все, щоб в пеклі не затримали.

Цікаві факти про фільм

Ця історія, є продовженням веселого козацького хімородніцтва (ворожби) Котляревського і Гоголя, до відмови напоєна українською народною гумором, козацької героїкою і несе своє коріння з української міфології та вірувань. В основу сценарію покладено твір відомого українського письменника-казкаря Сашка Лірника – “Про старого козака, Різдвяного чорта, Чотири роги и козацький рід”.

Творча команда фільму перемогла на десятому пітчингу Держкіно і отримала від держави фінансування на зйомки картини. Режисером стрічки став дебютант Михайло Костров. Кінокритики зазначають фільм за жива мова, прекрасний акторський склад і режисуру, за переконливі образи і яскраві спецефекти. 

Де подивитися

В Умані фільм показують у кінотеатрі FILMAX (колишній “Комсомолець”) з 2.01. по 08.01.2020.

Початок сеансу о 10:00, вартість квитків – 50 грн.

3 Січня, 2020 в 10:39 / Переглядів: 959

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про