В Україні знову зібралися реформувати прокуратуру. У чому суть реформи та як громадяни можуть долучитися до процесу, – читайте в матеріалі dr.ck.ua

Новий закон передбачає зменшення числа працівників прокуратури з 15 тисяч осіб до 10-11 тисяч. Всі, хто бажають працювати в прокуратурі, повинні пройти атестацію. Компетентність прокурорів, їхню професійну етику і добропорядність перевірятиме спеціальна кадрова комісія.

Атестація проводитиметься кадровими комісіями у три етапи. Крім того, кожен громадянин зможе подавати до комісії відомості, які можуть свідчити про невідповідність прокурора критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності. Їх просять надсилати на адресу – attestation@gp.gov.ua.

Станом на 15 жовтня по Україні середній відсоток прокурорів, які виявили бажання пройти атестацію, склав 96%. Є три області, де всі прокурори подали відповідні заяви. Черкащина відстала від них недалеко: далі працювати в органах тут хочуть 99%. Наскільки відомо “18000“, йдеться про 352 прокурорів з області.

При цьому варто зазначити, що частина черкаських прокурорів уже шукають для себе запасні варіанти.