Черкаський школяр складає кубика Рубіка за 16 секунд

Йому 14 і він може скласти кубика Рубіка за 16 секунд. Володимир Осауленко навчається у гімназії №9 і от уже кілька років захоплюється спідкубінгом, пише сайт 18000.

З чого все почалося?

Спробувати збирати кубик на швидкість хлопця змотивував друг. Вони разом дивилися онлайн уроки та поступово вчилися.

– Ця гра розвиває моторику рук та логіку, і це допомагає в школі. Вперше спробував збирати кубик разом із другом. Він почав цим цікавитися. Потім ми дізналися, що існують різні види цієї головоломки. Зазвичай, я тренуюся з кубиком «два на два», «три на три» та «чотири на чотири», але розміри є різні, аж до 19. Також вони різняться за формою: пірамідки, циліндри та інші, – говорить хлопець.

Щоб скласти кубик, необхідно скористатися алгоритмом: спочатку зібрати хрест, потім білу сторону, нижній пояс, потім другий і верхній. Далі підбирають кольорові комбінації. Аби навчитися спідкубінгу, хлопцю знадобилося пів року. Найшвидше кубик Володимир зібрав за 16 секунд.

У чому суть турніру із швидкубінгу?

У місті вже вдруге відбувся чемпіонат із збирання кубика Рубіка на швидкість. Захід ініціювала гімназія №9. Турнір проходить за певними правилами. Спочатку перемішують усі фігури, аби учасники мали рівні умови, а вже потім починається збір.

– Кубик віддають у зону, де його перемішують. Потім їх викладають на стіл, на якому також є секундомір та килимок. Учасник швидко збирає фігуру, його результат фіксують у турнірній сітці. Чемпіонат проходить у кілька турів. Найспритніший перемагає, – пояснює Володимир Асауленко.

23 Листопада, 2019 в 11:57 / Переглядів: 631

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про