На Черкащині земельні рейдери не несуть відповідальності за кримінальні махінації

Жителі сіл Ягубець Христинівського району та Родниківка – Уманського роками намагаються довести своє право на розпаювання земель після розпаду колгоспів. Чомусь на жителів саме цих населених пунктів українське законодавство не розповсюджується, адже навіть після рішення Верховного Суду справа не зрушила з місця. Так в цьому році до списку проблемних сіл приєдналося і Зоряне із Христинівщини, де невідомі за допомогою сумнівної схеми намагалися віджати земельну ділянку у розмірі 108 Га.

Привласнювати чужі землі дозволяють собі два вихідці з Христинівщини: Руслан Рєзнік, який донедавна вважався одним із найбагатших прокурорів України, потім був звільнений через приховані статки, але все-таки поновився на посаді в Уманській прокуратурі. А також колишній перший заступник голови «Київгазу» Сергій Овчарук, що має сумнозвісну славу земельного рейдера.

Маючи прокурорські зв’язки, Руслан Рєзнік прикривав усі незаконні оборудки місцевої політичної еліти, відкривав кримінальні провадження проти людей, які чинили спротив його незаконним оборудкам, а Сергій Овчарук, використовуючи власні можливості, забезпечував виграші в судах у земельних справах. Крім того, завдяки величезним можливостям, що дає посада першого заступника голови «Київгазу», саме Сергій Овчарук домігся, аби звичайний педагог з Верхнячки Людмила Денисюк очолила посаду голови Христиніської райдержадміністрації, при цьому попередньо жодного року не займаючи посаду держслужбовця, як того вимагає закон. Це дозволило “підприємцям” ще й мати важелі впливу на органи місцевої влади.

Жителі Ягубця та Родниківки упродовж тривалого часу ведуть боротьбу з рейдерами. Вони звертаються в усі можливі інстанції, влаштовують акції протесту, позиваються до суду, та все марно: на паперах закон на їх стороні, а по факту нічого не міняється. Нині Родниківкою займається правозахисна група.

У Зоряному трохи інша ситуація. Там через підставних осіб рейдери намагалися захопити 108 Га землі. За легендою 75 осіб написали заяви на ім’я начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольгу Залогу про надання дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність саме в адміністративних межах Зорянської сільської ради. Усі заяви написані  в один день жителями кількох областей України. Дивно, правда? І коли місцеві жителі теж виявили бажання розпаювати між собою це поле, Христинівське районне керівництво стало на бік сумнівних заявників, аж поки проблема не набула розголосу.

Після розголосу і систематичних протестів по начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольгу Залогу відсторонили від посади. Також робочого місця вже позбулася голова Христинівської РДА Людмила Денисюк. Та попри це рейдерські схеми продовжують діяти.

18 Листопада, 2019 в 08:17 / Переглядів: 728

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про