Верховна Рада ухвалила законопроект, який передбачає ліквідацію Держгеокадастру

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект, який передбачає повернення в управління місцевим громадам державні землі та ліквідацію Держгеокадастру. Про це інформує Gazeta.ua

Документ підтримали 272 нардепів.

“За” проголосували фракції “Слуга народу” та “Голос”.

Пропонується, що сільським, селищним і міським радам повертаються повноваження щодо управління землями місцевих громад за межами населених пунктів.

Тобто, землі повертаються до комунальної власності, пише “Економічна правда”

“Органи місцевого самоврядування у даний час контролюють лише близько десятої частини неприватизованих земель. В той же час управлінські рішення щодо землі, які приймаються чиновниками територіальних органів Держгеокадастру, далеко не завжди можуть розглядатися як такі, що відповідають інтересам сільських громад”, — сказано у пояснювальній записці.

Місцеві громади були позбавлені цього права з 1 січня 2002 року із набранням чинності Земельного кодексу.

Пропонується відмовитись від Держгеокадастру.

Його замінить сервісний орган, який буде займатись кадастровою діяльністю та геопросторовими даними.

Утримання Держгеокадастру обійшлося платникам податків у 2018 році у 1,9 млрд грн.

Відбувається дерегуляція земельних відносин.

Скасовується необхідність погоджувати з Кабміном питання продажу іноземним компаніям земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної і комунальної власності.

“Вказані норми обмежують можливість внесення інвестицій в економіку України і не є обґрунтованими. Крім того, їх достатньо легко обійти, придбавши земельну ділянку на українську юридичну особу, а потім відчуживши її на користь іноземної юридичної особи”, — пишуть автори законопроекту.

Також передбачається надати місцевим органам право самим змінювати цільове призначення земельних ділянок приватної власності. Сьогодні ці погодження здійснює Верховна Рада, проте, як вказують автори, ці повноваження Рада майже не реалізує.

“За три останні скликання парламентом не було прийнято жодного рішення із зазначеного питання, хоча зміна цільового призначення вказаних земель застосовується досить широко із застосуванням різноманітних схем з обходу закону”, — сказано у пояснювальній записці.

Крім цього, планується надати місцевим органам функції із здійснення контролю за використанням та охороною земель.

14 Листопада, 2019 в 21:03 / Переглядів: 751

Теми: Політика,Суспільство,Україна

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про