На честь захисників України у Смілянському лісгоспі висадили екзотичні рослини

Щорічно День захисника України колектив апарату управління Смілянського лісгоспу відзначає по-особливому. Без пафосу та зайвих слів. У переддень свята вони висаджують лісові культури. Це вже традиція, а традиції лісівники поважають.

Цього року, зібравшись однією дружною родиною, налаштовані на продуктивну і плідну працю, приїхали до Мліївського лісництва. У  заході взяв участь начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, який разом із директором ДП «Смілянський лісгосп» Юрієм Сегедою, управлінцями лісгоспу та лісничими усіх лісництв посадили екзотичні рослини у дендрологічному парку.

«Добру справу робимо, –  зазначив Олександр Миколайович, –  справу не на один день, а на роки. Це данина шани захисникам, які боронять цілісність нашої держави на сході країни, захищаючи її кордони вдень і вночі. Це пам’ять про тих, хто не повернувся живим до своїх рідних домівок. Це правильно і по-людськи, адже дерево –  символ життя і свободи».

Короткий інструктаж провів для працівників апарату управління директор лісгоспу Юрій Сегеда, наголосивши на основних правилах правильної посадки декоративних культур. Після чого всі присутні енергійно взялися до справи.

Садили дерева з гарним настроєм та азартом, і ділилися, що це і розрада для душі, і приємно, що пам’ять для нащадків залишається. Тож  і їм – радість, і справа корисна зроблена. А ще це чудова нагода побути з колективом поза стінами робочих кабінетів, де сама атмосфера надихає на щирість та посмішку. А результат порадував усіх учасників акції: всі заплановані дерева висаджені з любов’ю у підготовлений заздалегідь родючий грунт.

З року в рік дендропарк поповнюється все новими та новими екзотами, втішаючи своїх господарів та відвідувачів красою. Усього у дендропарку Мліївського лісництва вже зростає 75 видів декоративних рослин.

Тут  комфортно почувають себе цікаві та незвичні рослини, які відшукували по всій Україні, зокрема платан кленовидний, глід фінський, глід крупнолистий, метасеквої,  різні види сосон, в тому числі сосна густоквіткова, а ще модрина японська, ялина канадська, дуб скельний та дуб болотний…

Загалом дендрологічний парк було закладено не тільки з естетичною метою, а ще й як навчальний осередок для шкільних лісництв. Створювали його і для краси, відпочинку та натхнення, сюди будуть приходити учні, громадяни після робочих буднів або молоді батьки із дітьми чи пенсіонери з онуками, і поринатимуть у неймовірний світ екзотичних дерев, а учні шкільних лісництв отримуватимуть нові корисні знання.

Так і є: вже зараз відвідувачі парку захоплені красою незвичайних для нашої місцевості рослин і дякують усім причетним за створений у Млієві острівець краси та гармонії. Однак це ще не межа! Бо дендропарк і надалі буде поповнюватися новими екземплярами, тож усім цікаво: чим здивують лісівники після наступної посадки?

Черкаське обласне управління 
лісового та мисливського господарства

 

19 Жовтня, 2019 в 09:54 / Переглядів: 685

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про