В Україні зібралися масово закривати в’язниці

В Україні зібралися масово закривати в язниці
В Україні близько ста в’язниць, більшість з яких не заповнені. Тому третину хочуть продати і побудувати нові – більш сучасні.
В Україні плануємо закрити близько третини тюрем. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська, пише Радіо Свобода.
За його словами, відомство планує відійти від принципу, за яким основним методом покарання злочинців є позбавлення волі.
“Позбавляти свободи повинні лише невелику кількість людей, дуже обмежену. Тому що це, по-перше, неефективно, по-друге, дуже дорого. Людина, яка виходить з місць позбавлення волі, а вона не пристосована до життя, і скоює злочини знову. Тюремна система не виконує свою функцію”, – вважає міністр.
Він навів у приклад досвід країн Європи, де до правопорушників застосовують покарання у вигляді програми корекції, часткову ізоляцію або обмеження пересування за допомогою електронного браслета.
“Ключова реформа, яку ми задумали, – ми будемо шукати фінансування, можливо, донорське, для того щоб побудувати кілька в’язниць за зразком тієї ж Норвегії, сучасні, зручні, ефективні в’язниці, які використовують трохи енергії, енергоефективні, де, дійсно, можна було б реально працювати з ув’язненими, які потребують ізоляції”, – зазначив він.
За даними Мін’юсту, зараз в Україні більше ста в’язниць. Третину з них планується закрити і продати земельні ділянки, а вирученими коштами покрити базові витрати для будівництва нових закладів. Точних прогнозів Малюська не дає, однак припускає, що якщо починати роботу над втіленням проекту в 2020 році, Україні знадобиться іноземне фінансування, щоб побудувати нові місця утримання ув’язнених.

16 Жовтня, 2019 в 13:19 / Переглядів: 869

Теми: Політика,Суспільство,Україна

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про