У Монастирищенському районі ліквідують школу

Депутати Монастирищенської районної ради вирішили закрити школу в селі Зюбриха. Серед причин ліквідації назвали неготовність школи до нового навчального року через відсутність їдальні (готові страви приносили із дитячого садка), внутрішнього туалету (крім біотуалету), необроблені дерев’яні конструкції вогнезахисним розчином (усунути саме цю проблему мали б ще до 2012 року) та неповні класи. Про це повідомляє сайт Вечірні Черкаси.

На утримання школи, де навчалося 16 дітей, потрібно було залучити близько одного мільйона гривень.

Дітям дали тільки один день – п’ятницю – на те, щоб зорієнтуватися, яку школу обрати для подальшого навчання. Адже у понеділок, 2 вересня, вже святкували першовересень. Категоричним у своїх висловлюваннях був сільський очільник Зюбрихи Роман Музика.

– Жодна дитина у Княжиківську школу не піде, – каже сільський голова. – Всі навчатимуться в сусідніх Острожанах. Немає ФАПу, дитсадка, не буде школи в Зюбрисі, тоді нам простіше буде приєднатися до Жашківського району. Бо нас поставили перед фактом. Ми розуміємо, що у селі дітей немає, але були впевнені, що ще рік школа працюватиме. Прикро те, що дівчата на колінах два місяці фарбували класи, рекреації, готуючи школу до навчального року. Справді, в Зюбрисі стало моторошно тихо. Вийдеш із сільської ради, і наче вимерло село.

– Під час об’їзду шкіл, до колективу школи не було жодних претензій, – каже ще донедавна виконувачка обов’язків директора Світлана Кузьменко. Ми з колегами так старалися, аби школа блищала до об’їзду. Зробили з неї квіточку. До 29 серпня нам ніхто і нічого конкретно не казав, якою буде подальша доля школи. Ми готувалися до свята першого дзвоника. А тут, як грім серед ясного неба, 29 серпня депутати приймають рішення про закриття. Хіба ж так чинять з людьми, вчителями, дітьми і їх батьками? Все те брехня, що діткам початкової ланки у великих школах ліпше. Я працюю вчителем на групі продовженого дня у Острожанській школі й бачу, як уже після 6-го уроку дітки – стомлені та безсилі. Їм би йти додому та відпочивати. Але до 16.00 треба чекати на шкільний автобус, щоб добратися додому.

2 вересня з 16-ти дітей, які планували йти до Зюбриської школи, двоє пішли на навчання до Княжиківської щколи, 13 – в сусідню Острожанську школу (від Зюбрихи до Острожан пішо 15-20 хвилин). Ще одну дитинку в цьому році батьки вирішили взагалі не вести до першого класу, до школи вона піде наступного року.

Раніше депутати Монастирищенської районної ради ліквідували Долинківську й Терлицьку школи.

4 Жовтня, 2019 в 12:10 / Переглядів: 923

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про