У Черкасах майже закінчилися кошти на закупівлю інсуліну

До кінця року не вистачає 5,5 млн грн на закупівлю інсуліну для хворих на цукровий діабет жителів міста Черкаси. Про це повідомляє Вичерпно.

Реальна потреба під 2090 інсулінозалежних хворих міста Черкаси за розрахунками, зробленими на початку року, складала 15,5 млн грн. Державної субвенції прийшло лише 10,4 млн грн.

– Інсулін ми завжди отримували з державного бюджету. Спочатку це був механізм, коли кошти надходили в обласний бюджет, проводили торги на рівні обласної лікарні і потім виділяли під нашу потребу. Останні два роки, це державна цільова субвенція, яка доводиться до області і потім розподіляється на місто, — розповів на сьогоднішньому виконкомі директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник. — Держава виділила 10,4 мільйони гривень. Тож від самого початку був закладений цей дефіцит. Ми про нього говорили.

Після низки звернень, з обласного бюджету місту Черкаси було виділено 444 тис. грн на придбання інсуліну.

– На вересень ми мали 900 тисяч гривень на інсулін, вони зараз вже закінчуються. У нас виникне серйозна проблема щодо дефіциту коштів на закупівлю цього препарату, якщо ми не діятимемо наполегливо, — наголосив Олег Михайлович.

Якщо місто не доотримає державну субвенцію, то необхідно буде віднайти ці кошти в загальному фонді. Цілком імовірно, що доведеться провести секвестрацію видатків бюджету розвитку, повернути частину залучення із загального фонду бюджету розвитку на закупівлю медпрепарату.

Також, за словами Стадника, аналогічна ситуація із фінансуванням гемодіалізу для хворих на ниркову недостатність. На їх потреби наразі теж не вистачає близько 4 млн грн.

2 Жовтня, 2019 в 08:57 / Переглядів: 482

Теми: Економіка,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про