На Тальнівщині дітям-бандуристам нарахували премію аж 83 гривні 33 копійки

У той час, коли більшість керманичів Тальнівської громади гріють натруджені руки на курортах, діти-бандуристи та їхні батьки думають-гадають, як використати 83 гривні ще й 33 копійки, якими відзначили творчих дітей громади, пише сайт Вісті Черкащини.

Раніше видання повідомляло про юних вихованок музичної школи – учасниць ансамблю бандуристів «Зоряниця» (керівник Лідія Гуріненко) які привезли з Вінниці першу премію, а у подарунок сертифікат на 1000 євро для поїздки у Болгарію.

Дали та й забули. Це ж треба було керівникові зайнятися організацією групи дітей, щоб вивезти на відпочинок за кордон: зробити закордонні паспорти, страхові поліси, довіреність керівникові групи на вивіз дітей за кордон. Знайти решту коштів. Та цим займатися ніхто не захотів. Зрозуміло, багато клопоту.

Але міська рада, її відділ культури розуміє, наскільки важливі здобутки таких дітей, що прославляють Тальне на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Тому вирішили їх мотивувати фінансово. Так, відповідно до рішення сесії від 30.05.2019р. почали відзначати творчих дітей преміями. Суму премії затвердили у розмірі 1000 гривень за індивідуальну перемогу, 500 гривень за перемогу дуетом та колективну перемогу.

-Раніше було 3000 гривень премії на колектив, але щоб зробити розмір премії однаковий з освітою, де за колективну перемогу дають 500 гривень, премії вирівняли. Отже, є 6 діток у ансамблі бандуристів, поділимо 500 на 6 виходить по 83гривні і 33 копійки (ціна гамбургера –пишуть у коментарях), – пояснює ситуацію Ольга Піддубна, спеціаліст відділу культури міської ради.

З тим, що це мізерна й копійчана винагорода погоджується Віталій Шуляк, начальник відділу культури: -Це була наша програма, але з вини депутатів врізалося її фінансування, тому склалася така патова ситуація. Маю надію: до 1 вересня затвердити дітям розмір індивідуальної премії. Я б радий дати кожному учаснику й по 1000 доларів, та немає грошей.

Щоб отримати славнозвісну премію, батьки повинні були відкрити рахунок у банку, на який зарахували гроші. Абсурд ситуації у тому, що відкрити рахунок коштувало 100 гривень, а розмір премії -83.

-Нащо було голову морочити з тими рахунками? Я за рахунок 100 гривень заплатила і солярки на 200 викатала, шоб дитина получила аж 83 гривні. Тикнули б на сцені як остальним. Чи позоритись не хотіли? – пише мама переможниці.

Розмір премії та спосіб визначення премійованих дітей образив не лише батьків. Завуч музичної школи Альона Габієва запитує: «Чому, щоб отримати ганебну, вибачте, премію дитина, або ж колектив має отримати призове місце в ТРЬОХ (обласних, всеукраїнських, міжнародних) конкурсах. Вслухайтеся-тричі!!!!! Той, хто хоча б один раз готувався я до такого рівня, мене зрозуміє! А ще не забуваймо про внески!»

І внески, і костюми, й інструменти – усе за рахунок батьків. І доплатити погодилася б батьки, щоб організувати достойний відпочинок своїм дітям. Як могли організувати батьки танцювального колективу ГО студія «Енергія» Ірини Присяжнюк своїм дітям, які щойно повернулися з Болгарії. Виходить, треба мати бажання щось робити.

-Дуже «турботливе» ставлення до дітей. То ялинку позорну з ОСБ втулили, то в МЦКД морозили, то пліснявою душили. Про нестачу підручників балакали. І все ж таки діти вибороли призові місця. Назло керманичам.

То давайте заберемо в них премію. Щоб більше не сміли возити. Щоб не турбували керівників. Не приведи господи, ще хтось поцікавиться ставленням до переможців. І всі «пакращення» вилізуть на світ божий.

По схемах і паперах в дітей крали. Майданчики в бур’яні, лавочки поламані, свята лише для галочки. І от тепер стибзили преміальні кошти вже просто внаглу, – пишуть батьки у коментарях.

31 Липня, 2019 в 10:40 / Переглядів: 606

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про