У заповіднику “Трипільська культура” займаються “архітектурно-археологічним експериментом” – будують трипільську хату з напівсферичним дахом

Модель трипільського житла, знайдена під час археологічних розкопом 2006 року

Про надзвичайно цікавий експеримент, провести який готуються під час “Трипільської толоки” у Легедзиному Тальнівського району Черкащини 27 липня, розповів директор заповідника “Трипільська культура” Владислав Чабанюк, пише Козацький край.

“Трипільська Толока у цьому році – це своєрідний археологічний експеримент. Ми спробуємо зробити абсолютно інший варіант даху трипільської хати, – каже Владислав Чабанюк. – На маленьких моделях трипільських будівель, найчастіше, дах є напівсферичним і без стріхи переходить у стіни. При великій щільності забудови трипільських поселень, дах міг бути глиняним, тобто плетений, як корзина і накиданий глиняним замісом. Як довго він зможе прожити, як часто його потрібно ремонтувати – покаже час.

У всіх бажаючих є можливість 27-го липня долучитися на “Трипільській Толоці” до археологічного експерименту.  А ще познайомитися з нашим музейним Проектом, який здійснюємо завдяки гранту від Українського Культурного Фонду”.

30 Липня, 2019 в 11:49 / Переглядів: 2191

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про