Стан додержання законодавства при виконанні рішень суду про застосування примусових заходів медичного характеру на постійному контролі Уманської місцевої прокуратури

Обов’язковість рішень суду є конституційним принципом правосуддя, що закріплений у п.9 ст.129 Конституції України.

Одним з принципів кримінального процесу є обов’язковість вироку і ухвали суду, згідно з якою вирок чи ухвала суду, що набрали законної сили, є обов’язковими для всіх державних і громадських підприємств, установ і організацій, посадових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України.

Уманською місцевою прокуратурою приділяється постійна увага стану додержання законодавства при виконанні рішень суду про застосування примусових заходів медичного характеру та вживаються заходи щодо забезпечення їх виконання шляхом проведення спільних нарад та внесення документів прокурорського реагування.

Примусовими заходами медичного характеру є надання амбулаторної психіатричної допомоги, поміщення особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, в спеціальний лікувальний заклад з метою її обов’язкового лікування, а також запобігання вчиненню нею суспільно небезпечних діянь.

Так, на кінець 2018 року невиконаними залишалися 15 ухвал Уманського міськрайонного суду, за якими до громадян – жителів міста Умані та Уманського району застосовано заходи медичного характеру.

Завдяки спільним зусиллям місцевих правоохоронних органів та  систематичному контролю з боку місцевої прокуратури, кількість невиконаних ухвал на даний час зменшилась на 11 (з 15 до 4).

Стан додержання вимог чинного законодавства при виконанні указаних рішень суду перебуває на постійному контролі місцевої прокуратури.

 

Повідомляє Уманська місцева прокуратура

14 Липня, 2019 в 14:14 / Переглядів: 770

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про