Черкащанам розповіли про цілющі джерела та купальні області

Черкащанам розповіли про цілющі джерела та купальні області

 

Краєзнавець Борис Юхно розповів про цілющі джерела та купальні Черкащини.

Про це пише “Нова Доба“.

Могла б уславитися Черкащина своїми водолікувальними курортами, а можливо – все ще попереду…

Напевне, найбільшим зі втрачених скарбів є наш «Карсбад» на вигині Гнилого Тікича у Лисянці. Колись місцева поміщиця Юзефа Каролова облаштувала там щось подібне до водолікарні, розголос про яку поширився далеко за межі краю.

Великою мірою посприяла такій славі рекомендація Пантелеймона Куліша, який у своїх спогадах занотував, що коли тяжко захворів, то де не лікувався – все марно, аж поки не дістався «Карлсбаду» у Лисянці, де почав приймати цілющі ванни.

Але Куліш лише констатував давно відоме усім місцевим. Чудодійні джерела б’ють і в інших тамтешніх місцях – урочищах Калиновий кущ та Громова вода. Одначе, тепер життєдайні потічки просто біжать до Гнилого Тікича.

Легендами оповите втрачене джерело на самісінькій маківці Кам’яної гори у Чигирині. Воно було відомим з козацьких часів як вивільнене із землі блискавкою, вода з нього зажила слави «сильної». Але коли встановили пам’ятника Богданові, гору закували в плити, дерев’яний зруб замінили гранітним і джерела не стало.

Однак, дещо з великого спадку, дарованого природою, лишилося. Отам, на Чигиринщині, у Суботові, є купальня біля джерела Віри, Надії та Любові. Останньою у травні 2015-го відкрили купальню на честь їх матері Софії. Відтоді то місце паломництва усіх, хто вірує в Бога, щиро бажає зцілення та не сумнівається в чудодійних властивостях води як головного «лікувального продукту» усіх часів і народів.

Шириться слава й про наш ключ у Квітках на Корсунщині. Як далеко – невідомо, але те, що там чимало автівок з інших обастей – факт. Тут не купальня, а опоряджений бювет. А у ньому – «квіткова водиця», якій спочатку треба вклонитися (про це нагадує текст над сходами), а вже потім вона допоможе позбутися відкладень у нирках.

Та напевне, найвідомішою «живою водою Черкащини» напуває нині джерело Живун поблизу Головківки на Чигиринщині. За легендою, першим з нього напився святий апостол Андрій, коли з учнями мандрував Холодним Яром. Так воно було чи ні, але те що до складу води з Живуна входить близько 30-ти мікроелементів і в ній надвисокий вміст срібла, доведено наукою.

Коли поцікавитеся, що й до чого, головківці наведуть вам безліч прикладів допомоги їхньої води людям.

До речі, саме до Живуна їдуть подружжя, яким довго не вдається ощасливити себе і світ новим життям…

6 Липня, 2019 в 08:12 / Переглядів: 1113

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про