За фактом масового отруєння в кафе на Жашківщині відкрито кримінальне провадження

Результати перевірки та обстежень, проведених фахівцями Держпродспоживслужби  у селі Бузівка на Жашківщині, стали матеріалами для кримінального провадження. Його  відкрито за ст. 325 Кримінального кодексу України. Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Нагадаємо, там, під час святкування дня народження у місцевому кафе, отруїлося 12 осіб, з них 3 дитини. З діагнозом «гостра харчова токсикоінфекція, середній ступінь важкості» їх було госпіталізовано до Жашківської центральної районної лікарні.

У ході перевірки виявлені грубі порушення санітарного законодавства, законодавства у сфері безпечності харчових продуктів. Зокрема, заклад не зареєстрований як потужність оператора ринку, немає необхідних виробничих приміщень, відсутні умови для дотримання технології приготування та зберігання готових страв, миття столового та кухонного посуду, правил особистої гігієни персоналом, дезінфікуючі засоби, об’єкт не підключений до мереж водопостачання та каналізування, незадовільний санітарний стан виробничих приміщень, холодильного та технологічного обладнання, інвентарю, не пройдені профілактичні медичні огляди, гігієнічне навчання персоналом, відсутні супровідні документи на сировину, харчові продукти та ін. Про це журналістам Expo-TV повідомив Володимир Папач, начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Також він зазначив, що загалом по Україні з початку 2019 року було зафіксовано 72 спалахи захворювання гострою кишковою інфекцією. В наслідок цього постраждало 735 осіб, в тому числі більше 450 дітей.

На Черкащині ж донедавна таких випадків було 2. Спалахи ротавірусної інфекції були пов’язані із дитячими дошкільними закладами міста Черкаси. Відтепер цей список поповнив спалах на Жашківщині.

            За словами Володимира Папача, на сьогодні вже напрацьовано законодавчу базу для того, аби ефективно здійснювати державний нагляду у сфері безпечності харчових продуктів. Тож відкриття та незаконне функціонування таких  кафе, як  у селі Бузівка Жашківського району,  стане неможливим.

5 Липня, 2019 в 13:59 / Переглядів: 798

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про