Поблизу Умані селяни перекривали трасу Київ-Одеса

29 травня трасу Київ-Одеса в районі міста Умань перекривали протестувальники. До поста дорожньої патрульної поліції з’їхалися жителі сіл Родниківка Уманського району, а також Ягубець і Зоряне – Христинівського. Таким чином вони мали на меті привернути увагу до порушення прав на отримання земельних наділів, пише Громадське: Умань.

Селяни скаржаться на бездіяльність очільниці Черкаського обласного Держгеокадастру Ольги Залоги. Вони підозрюють керівника в участі у корупційних схемах, а тому вимагають її відставки. У всіх трьох населених пунктах люди не можуть розпаювати сільські землі, і звинувачують у всьому саме земельних управлінців.

В Ягубці та Родниківці ситуація схожа: після розпаду колгоспів Фонд Держмайна України в Черкаській області провів приватизацію майнових комплексів підприємств та передав їх пайовикам. Аби розділити земельні запаси між колишніми працівниками, геокадастр мав би надати дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо приватизації майна КСП “Ягубець” та КСП “Родниківка”, але цього не сталося. Щоразу для відмови знаходилися причини. Врешті селяни почали проводити акції, звертатися у різні інстанції, навіть пішли до суду – і все марно.

Відтак рішенням Верховного Суду України начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога зобов’язана затвердити проект щодо розпаювання Ягубця, але з вересня минулого року рішення не виконується і справа залишається на місці.

Селяни у відчаї. Вони підписали колективне звернення до нинішнього президента України Володимира Зеленського з проханням втрутитися у ситуацію, що тягнеться роками.

“Шановний Володимире Олександровичу! Це акція відчаю. Ці люди на вас сподіваються не тільки як на наранта Конституції. Підписані особисто пенсіонерами, колишніми працівниками підприємства. Допоможіть, будь ласка, тому що попередня злочинна влада жодним чином протягом 4 років не вчиняла жодних дій, щоб люди, які все життя пропрацювали на землі, отримали законі землі”, – виступив із заявою керівник КСП «Ягубець» Костянтин Сидорук.

В Родниківці ситуація не краща. Як повідомляє керівник КСП “Родниківка” Сергій Войченко, 2 роки тому жителі Родниківки теж позивалися до Черкаського окружного адміністративного суду і виграли справу. Обласний геокадастр подав апеляцію, але суд вирішив залишити рішення першої інстанції без змін. На тому справа й завмерла.

В свою чергу керівництво геокадастру пропонує селянам вийти із КСП і отримати ділянки по 2 Га, на які за законом може претендувати кожен українець. Проте кому дістанеться решта нерозподіленої землі, а це понад 1000 Га у кожному селі, – не повідомляється.

В Зоряному Христинівського району сільською радою було прийнято рішення про розпаювання 108 Га сільських чорноземів між односельцями. Раніше ми повідомляли, що на їх отримання написали заяви невідомі особи, і ці документи було погоджено як на районному, так і на обласному рівні.

Селяни переконані, що на ласий шмат є інші зацікавлені претенденти “згори”, а управлінці всіляко сприяють, аби саме їм дісталися поля. Тому вони змушені були діяти радикально, аби достукатися до представників уряду, геокадастру, правоохоронних органів. Жителі сіл не полишають надії добитися розпаювання і отримати земельні ділянки, на які претендують.

30 Травня, 2019 в 09:13 / Переглядів: 1675

Теми: Події,Політика,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про