Трипільські експонати з Легедзиного можна буде побачити в 3D форматі

Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура», який знаходиться в Легедзиному Тальнівського району, виграв грант Українського культурного фонду, який очолює Марина Порошенко, на «створення відкритого онлайн-ресурсу артефактів Трипільської культури», передає сайт Вісті Черкащини.

– За умовами гранту фонд надає понад 500 тисяч гривень. Решту співфінансує область. Загальна вартість проекту понад 700 тисяч гривень, – розповідає Владислав Чабанюк, директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура». – Роботи розпочнемо щойно надійдуть перші кошти і триватимуть до кінця жовтня цього року. Час від часу до нас приїжджатимуть представники фонду, щоб проводити аудит, чи ми правильно витрачаємо кошти.

Крім легедзян до проекту будуть залучені фахівці з Борщівського краєзнавчого музею (Тернопільщина), який опікується єдиним в Україні підземним музеєм – печерою Вертеба та її унікальними знахідками Трипільської культури. Також чимало роботи буде фотографам, айтішникам, перекладачам. Адже у межах проекту мають відібрати, відзняти з різних ракурсів та описати тисячу цінних трипільських знахідок з археологічних колекцій заповідника та музею. Із найунікальніших створять 3D моделі. Це все стане основою тематичного сайту, який прорекламує невеликий промо-фільм.

– Пора Трипіллю виходити на широку дорогу популяризації. Люди, знайомтесь! Це ваше минуле! Подивіться, яке воно класне! – наголошує Владислав Чабанюк.

13 Травня, 2019 в 09:41 / Переглядів: 1712

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про